naglowek
menu
menu
naglowek

Z wizytą w Starym Jarużynie....27.11.2010r

Autor: Data 2010-11-29 17:47:04
     Sobota, 27 listopada 2010 roku, była dużym świętem dla mieszkańców Starego Jarużyna. Świętowali oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej a Koło Gospodyń Wiejskich obchodziło JUBILEUSZ  pięćdziesięciolecia istnienia!

     Była to okazja do zaproszenia wielu znakomitych gości, którzy pojawili się w nowootwartej świetlicy - Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, przedstawicielka WZKiOR Zofia Zielińska, Burmistrzowie Szubina Ignacy Pogodziński i Mariusz Piotrkowski wraz z pracownikami UM, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie Marek Domżała, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Silwana Oczkowska, Proboszcz parafii Samoklęski Duże, dyrektor Banku Spółdzielczego w Szubinie Zbigniew Lorenc, Przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet Anna Wolender, projektanci i budowniczowie świetlicy, sołtysi gminy Szubin, członkinie Koła KGW, mieszkańcy Jarużyna.....

     Część oficjalną prowadziła Marzena Mierzwińska z Szubińskiego Domu Kultury, która na początek na scenę zaprosiła Zespół KOŁACZKOWIANKI z Kołaczkowa, które swoimi piosenkami ubarwiały przebieg imprezy. Na początek zespół zaśpiewał - wspólnie z trzema dziewczynkami z Jarużyna - hymn Starego Jarużyna, opowiadający historię wsi. KOŁACZKOWIANKI kilkakrotnie wracały na scenę, porywając za sobą często wszystkich obecnych, którzy włączali się do wspólnego śpiewu.

     Sympatycznym i wzruszającym elementem  spotkania był moment, kiedy zaproszeni goście składali na ręce Przewodniczącej Stasi Rygielskiej i Sołtysa Józefa Bączka gratulacje, podziękowania, kwiaty, życzenia, prezenty.....Kołaczkowo także zaznaczyło swoją obecność - Sołtys Kołaczkowa Irena Wojciechowska wraz z koszem kwiatów i butelką szampana złożyła gratulacje Przewodniczącej i Sołtysowi w imieniu wszystkich mieszkańców Kołaczkowa!!!

     W bardzo ciekawy sposób została przedstawiona historia Koła Gospodyń Wiejskich - pokaz multimedialny, wspomagany przez lektorkę, był zrobiony profesjonalnie i spotkał się z dużym zainteresowaniem obecnych.

     Stary Jarużyn doczekał się świetlicy wiejskiej z prawdziwego zdarzenia - wielu sołtysów oglądało ją z nutką zazdrości......ale życzliwej zazdrości !!! Sołtys Kołaczkowa także, ale......z " przecieków " wiemy, że są pieniądze na remont naszej podstawówki, w której ma powstać świetlica dla Kołaczkowa.......!!!

     Gratulujemy mieszkańcom Starego Jarużyna! Członkiniom Koła KGW życzymy kolejnych lat aktywnej działalności i satysfakcji ze społecznego działania!

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.