naglowek
menu
menu
naglowek

Maszt telefonii w Kołaczkowie - spotkanie z inwestorem.

Autor: Data 2011-02-23 10:47:55
     18 lutego z mieszkańcami Kołaczkowa spotkał się przedstawiciel ERY  Waldemar Koszałkowski,  który starał się odpowiedzieć na pytania, głównie dotyczące oddziaływania anten telefonii cyfrowych na zdrowie ludzi.

     Spotkanie miało , przede wszystkim, charakter informacyjny. Zastępca Burmistrza Szubina Pan Mariusz Piotrkowski wyjaśnił, jaką rolę spełnia Urząd Miejski w realizacji tego przedsięwzięcia - firma EKOSYSTEM dogadała się z właścicielem działki czyli szubińskimi wodociągami w temacie dzierżawy terenu pod maszt. Po wystąpieniu do UM z wnioskiem o zezwolenie na budowę - Urząd musiał wszcząć postępowanie. Jeżeli wszystkie wymogi zostaną spełnione - Burmistrz Szubina, zgodnie z literą prawa, będzie musiał wydać zezwolenie na lokalizację inwestycji. Kilka miesięcy temu wyszły nowe przepisy, które nie pozwalają na odmowę, jeżeli inwestor spełni wszystkie wymagania dotyczące takiej budowy.

     Pan Waldemar Koszałkowski przekonywał mieszkańców, że nie ma złego wpływu na zdrowie mieszkających w sąsiedztwie takiej budowli, jej wysokość: 56 m. także jest plusem, dzięki antenie mieszkańcy będą mogli korzystać z internetu bezprzewodowego oraz telefonii, Era będzie musiała  stosować się do wymogów stawianych takim inwestycjom oraz będzie kontrolowana przez odpowiednie służby.......

     Z sali padały różne głosy - część mieszkańców była pozytywnie nastawiona do tej inwestycji, inni mocno protestowali i stwierdzili, że nie dopuszczą do postawienia masztu w sąsiedztwie ich mieszkań. Nikt na 100% nie jest w stanie zapewnić ich o braku szkodliwości oddziaływania takich anten na ludzkie zdrowie.

     Patrząc obiektywnie - jeżeli EKOSYSTEM spełni wszystkie wymagane warunki to będzie mógł tę inwestycję u nas zrealizować !!!

     KPWiK w Szubinie będzie czerpało profity z tej dzierżawy - a co zyska na tym Kołaczkowo??? Takie pytania zostały skierowane do przedstawiciela ERY. Padła propozycja, że jeżeli maszt stanie, EKOSYSTEM powinien coś od siebie dać mieszkańcom. Zaproponowano np. położenie kostki na ulicy Ułańskiej, która będzie drogą dojazdową do masztu.....Pan Koszałkowski stwierdził, że on nie może w tej chwili podjąć takiej decyzji, ale przekaże propozycję swojemu dyrektorowi.......!

     Za około 2 miesiące Urząd Miejski wyda decyzję - jako administratorzy tej strony, bedziemy sprawę śledzić i na bieżąco informować mieszkańców o postępach i podejmowanych decyzjach.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:51:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.