naglowek
menu
menu
naglowek

Po powodzi w Troszynie Polskim - Msza Święta dziękczynna 5 czerwca 2011

Autor: Data 2011-06-10 21:40:45
     W ubiegłym roku podjęliśmy decyzję o udzieleniu pomocy powodzianom z Troszyna Polskiego - wsi leżącej około 190 kilometrów od Kołaczkowa.

     O naszej akcji pisaliśmy już na tej stronie. Zebrane i zakupione dary zostały zawiezione  i oddane na  ręce Pani Sołtys Elżbiety Maliszewskiej. Swoje serca okazali mieszkańcy nie tylko Kołaczkowa ale także Stanisławki, Łachowa, Szkocji, Jarużyna oraz Luksemburga.  Może nie było tego bardzo dużo - biorąc pod uwagę skalę potrzeb zatopionych mieszkańców Troszyna, ale nie byliśmy sami - pomoc nadeszła do nich z ościennych gmin i województw a także z odległych miejsc w Polsce. Takim sposobem wspólnie mogliśmy wesprzeć ich w tej tragedii.

     Nikt z nas nie oczekiwał nie wiadomo jakich dowodów wdzięczności - byliśmy szczęśliwi, że możemy pomóc. Tym bardziej zaskoczyło nas zaproszenie na spotkanie z mieszkańcami Troszyna i do wpólnego  udziału w Mszy Świętej dziękczynnej.  5 czerwca 2011 r. pojechaliśmy tam - poprzednio spotkaliśmy się tylko z Pania Sołtys i kilkoma mieszkańcami - tym razem mieliśmy przyjemność spotkać się z wszystkimi mieszkańcami. Chyba nikogo z Troszynian nie zabrakło - a na Mszy Swiętej i potem przy wspólnym stole było nas kilkaset. Naszej grupie przewodził Burmistrz Szubina Pan Ignacy Pogodziński - nie zabrakło także wójtów i burmistrzów z miast i gmin , które udzielały wsparcia w tamtym trudnym okresie. Liczba obecnych gości świadczyła o tym ilu ludzi - najczęściej całkiem obcych - pospieszyło wtedy z pomocą - a była ona naprawdę potrzebna! 

     Atmosfera spotkania była niesamowita, zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni jak najbliżsi przyjaciele, zaangażowani do organizacji tego spotkania byli chyba wszyscy mieszkańcy ze strażakami na czele,  przeogromne wrażenie zrobił na nas Ksiądz Proboszcz tamtejszej Parafii oraz Jego kazanie wygłoszone podczas Mszy Świętej. Brakuje słów uznania dla Sołtysa - Elu, za to co zrobiłaś wtedy i teraz chyba grozi Ci dożywotnie sołtysowanie !!!

     Troszyn Polski wraca do normalności - niektóre domy są odnowione, na niektórych murach widać jeszcze ślady powodzi. Z całego serca życzymy Wam, aby nigdy się to już nie powtórzyło a Wasze domy były bezpieczne ! Dziękujemy za to, że mogliśmy się spotkać w takiej atmosferze a jak będzie Wam po drodze - zapraszamy do Kołaczkowa !

    Zapraszamy do obejrzenia kilku fotek z wyjazdu w naszej galerii.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:48:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 06:35:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:43:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.