naglowek
menu
menu
naglowek

Termomodernizacja SP w Kołaczkowie

Autor: iwo Data 2011-09-03 12:58:54
     Kiedy przed kilkunastu laty nowo wybudowana Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie została oddana do użytkowania - radość nasza była niezmierna !

     Budynek został zaprojektowany na miarę XXI wieku - zgodnie ze stawianymi wymogami wszelkich przepisów ! Budowa została rozpoczęta dzięki staraniom Społecznego Komitetu Budowy Szkoły, dzięki wkładowi finansowemu mieszkańców, dzięki pracy społecznej a w następnej kolejności mogliśmy liczyć na udział Urzędu Miejskiego.

    Takim sposobem uczniowie weszli do pięknych klas i rozpoczęli  naukę w normalnych warunkach.   Nie wszystko jednak było tak piękne, jakby mogło sie wydawać - nie wszystkie pomieszczenia zostały oddane do użytku. Sala gimnastyczna, patio i przyległe pomieszczenia - szczególnie zimą dawał sie we znaki brak ocieplenia - w temperaturze bliskiej zera trudno było funkcjonować !  Przyczyna - problemy finansowe. Całe lata walczylismy o przystąpienie do zakończenia budowy.....

    W tym roku ogromna radość - Burmistrz zdobył pieniądze na przeprowadzenie tych prac: ocieplenie szkoły, wymiana okien i drzwi, wymiana pieca , modernizacja istniejącego co, założenie płytek na schodach.....

    Ale.....byłoby za dużo szczęścia na raz: zabrakło kasy na wykończenie pomieszczeń, w których miała powstać świetlica wiejska z prawdziwego zdarzenia. Takim sposobem pomieszczenia od strony ulicy Pałuckiej nadal bedą stały zamknięte - świetlica będzie funkcjonować w tym samym miejscu co poprzednio - z nowymi oknami, parapetami, pomalowana i , co najważniejsze, będzie w niej zimą ciepło. Wierzymy, że w najbliższych latach uda się zdobyć fundusze na dalszy remont szkoły i Kołaczkowo bedzie miało nareszcie PRAWDZIWĄ  świetlicę wiejską.

    Najświeższe wieści z placu budowy - część dydaktyczna szkoły została oddana dzieciom 1 września: dzieci weszły do klas i rozpoczęły nowy rok szkolny. Pomieszczenia świetlicy, sala gimnastyczna, niektóre schody - prace trwają w dalszym ciągu. Nie omieszkamy poinformować w tym miejscu o ostatecznym zakończeniu prac i oddaniu całego budynku i terenu w użytkowanie.

     Z różnych żródeł wiemy, że remont miał być zakończony w czasie wakacji - mieszkańcy zadają pytanie  dlaczego 1 września zastał robotników na placu budowy. Do tematu wrócimy po oficjanym zakończeniu remontu i oddaniu wszystkich pomieszczeń do użytkowania. Posiadamy także materiał foto z przebiegu prac - zdjęcia znajdą się w naszej galerii po całkowitym odbiorze zakończonej inwestycji.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 06:10:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PI?TKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.