naglowek
menu
menu
naglowek

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA - w wykonaniu uczniów SP Kołaczkowo

Autor: iwo Data 2011-12-27 16:21:17
     W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie zaprosili na przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna", które młodzi aktorzy przygotowali pod kierunkiem Pani Agnieszki Chłapek. Oto relacja opiekunki młodych aktorów:

    "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa to powiastka, która cieszy się niesłabnącym od lat powodzeniem. Liczba jej adaptacji jest zapewne nie do określenia. Kolejnej dokonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie. Grupa aktorów, utworzonego we wrześniu tego roku, kółka teatralnego przedstawiła tę przypowieść na uroczystości szkolnej z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

    Ebenezer Scrooge - okrutny skąpiec, który nieludzko traktował bliskich, nie obchodził Świąt Bożego Narodzenia oraz, nade wszystko, kochał pieniądze, po wizycie ducha zmarłego przyjaciela Jakuba Marleya zrozumiał błędy popełnione w swym nędznym życiu. To magiczne spotkanie pozwoliło mu stać się innym człowiekiem i zrozumieć istotę najpiękniejszych świąt.

     Rolę Scrooga po mistrzowsku odegrał Igor Kotlarek. W postać ducha Marleya wcieliła się Julia Załoga. Julia Stodolna, Julia Grobelska i Tymoteusz Potrzebowski zagrali członków rodziny kancelisty Boba.  Roksana Wesołowska i Cezary Binek przedstawili postaci Alfreda i jego żony.  Role wolontariuszek w fundacji odegrały natomiast Julia Waligóra i Alicja Tyloch.

     Gra młodych aktorów została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez publiczność. W nowym roku planują rozpocząć pracę nad kolejnym widowiskiem.

    Miłym akcentem spotkania okazało się także posumowanie, dokonane przez Dyrektora Szkoły Pana Jacka Osińskiego, Szkolnego Turnieju Unihokeja o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły z okazji Święta Niepodległości. I miejsce w kategorii klas I - III zajęła klasa III, natomiast w kategorii klas IV -VI zwyciężyła klasa V.

    Gratulacje dla młodych aktorów i sportowców - sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku !!!

     Spotkanie uczniów, nauczycieli, nauczycieli emerytów, księdza proboszcza naszej parafii,  zaproszonych gości było okazją do podzielenia się opłatkiem i wzajemne złożenie sobie życzeń na nadchodzące Święta oraz na Nowy 2012 Rok .

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:48:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 06:35:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:43:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.