naglowek
menu
menu
naglowek

DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO W KOŁACZKOWIE

Autor: iwo Data 2012-06-02 15:59:07
                  Trzydziesty pierwszy maja w Kołaczkowie, zgodnie z obietnicą, był wyjątkowy! Tego dnia Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie obchodziła Dzień Bociana Białego, a przybyłych gości witał bociani baner z hasłem imprezy: „W naszej gminie bocian nie wyginie”. Data przedsięwzięcia nie została wybrana przypadkowo, bowiem od 10 lat w Polsce dzień ten jest w kalendarzu świętem bociana białego.

            W godzinach 8.00-12.00 zajęcia szkolne miały całkowicie bociani charakter. Były to m.in.: bociania lekcja przyrody czyli prezentacja multimedialna o życiu, zwyczajach i ochronie bociana białego; bocianie liczenie; opis bocianiej ilustracji; bocianie dyktando; bocianie malowanie; bocianie wycinanki; bociani turniej sprawnościowy. W bociani dzień dzieci miały czerwone nogi, na głowach bocianie ozdoby, a do ubrań przyczepione okolicznościowe buttony.

Tego dnia każdy miał również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z bocianem. Choć bocian nie był żywy, to duża ozdoba z wizerunkiem lecącego bociana trzymającego w dziobie worek, w który można było wsadzić głowę, sprawiła wszystkim wielką frajdę.

O godz. 12.00 rozpoczął się uroczysty bociani apel, na którym uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie o pewnym „Bocianie Janku”, który nie chciał się uczyć w szkole. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy V i VI pod okiem pani Magdaleny Szmyt. Były również bocianie wiersze i piosenki, pokaz bocianich przebrań oraz występ grupy tanecznej Disco Dance działającej przy Świetlicy Wiejskiej w Kołaczkowie. Na apelu nastąpiło również wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów - plastycznego i literackiego. Nagrody były oczywiście prawdziwie bocianie! Cudne prace konkursowe i efekty całodziennych działań można teraz podziwiać na szkolnych korytarzach.

Około godz. 13.00 rozpoczęło się bocianie piknikowanie (ognisko) na boisku szkolnym, w którym uczestniczyli nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale i mieszkańcy Kołaczkowa.

Organizatorkami obchodów Dnia Bociana Białego były - pani Magdalena Szmyt oraz pani Irenka Wojciechowska, które jak pamiętamy, były w ubiegłym roku autorkami „żabiego zamieszania” w Kołaczkowie.
To była prawdziwie
bociania akcja, w którą zaangażowało się całe Grono Pedagogiczne z Dyrektorem Jackiem Osińskim na czele. Współdziałanie tak wielu osób „opłaciło się”. Cel został osiągnięty, ponieważ dzieci opuszczały teren szkoły bardzo zadowolone i do tego jeszcze z nową wiedzą w głowach. A to właśnie było zamierzeniem przedsięwzięcia…
Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim
sponsorom imprezy, którymi byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie, Wydział Ochrony Środowiska w Szubinie, SP i Świetlica Wiejska w Kołaczkowie, sołtys Kołaczkowa, firma informatyczna JAKWOS z Szubina, państwo Arleta i Sławomir Grobelni oraz pani Beata Woźniak. Bez ich wsparcia finansowego i rzeczowego to przedsięwzięcie nie byłoby tak udane i atrakcyjne.

Dzień Bociana Białego w Kołaczkowie został przeprowadzony w celu uświadomienia dzieciom i dorosłym, jak ważna jest ochrona tegoż ptaka. Bowiem co czwarty bocian jest Polakiem! Dbajmy o niego!

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:48:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: POZNAŃ, D.A.
( PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, KCYNIA,P.DW., WĄGROWIEC,D.A./D.K. )
GODZINA: 06:26:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.