naglowek
menu
menu
naglowek

Złoty Jubileusz Księdza Stanisława Różniaka / 29.09.2012

Autor: iwo Data 2012-10-03 11:44:52

Zaczęło się w 1956 roku w Seminarium Duchownym w  Gnieżnie. Posługę kapłańska kolejno sprawował - zgodnie z wolą zwierzchników Kościoła - Kruszwica, Września, Bydgoszcz, Janowiec Wielkopolski, Popowo-Ignacewo, Rynarzewo.

W Rynarzewie pojawił się jako proboszcz  w 1983 roku. Pokochał to miejsce i ludzi - został do dziś jako Ksiądz Senior. Ksiądz Stanisław, obejmując probostwo w Rynarzewie, miał trochę więcej parafian pod swoimi skrzydłami. Od tego czasu powstały parafie w Zamościu, Władysławowie a także w naszym Kołaczkowie. 

Był także naszym  Proboszczem - nie zapomnieliśmy o tym ! Wspominamy wspólnie spędzone lata dojazdów do Rynarzewa na Msze Święte, cudowne kazania wyciskające często łzy z oczu, pomocną dłoń w razie potrzeby.......

Na wieży naszego Kościoła w Kołaczkowie wisi dzwon STANISŁAW ! Został nazwany imieniem darczyńcy, który Go ufundował - dziękujemy Księdzu Różniakowi za niego.....nas nie będzie a dzwon będzie nadal wybijał kolejne godziny naszej parafii.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy  - w gronie wielu, wielu delegacji złożyć życzenia Księdzu Stanisławowi w imieniu wiernych parafii Kołaczkowo. Piękna, wzruszająca uroczystość jubileuszowa zostanie na długo w sercach przyjaciół Księdza Stanisława, którzy razem z nim się modlili w tym dniu.

Raz jeszcze składamy najlepsze życzenia wielu łask bożych i do zobaczenia na kolejnych Jubileuszach. Dziękujemy i SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:48:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.