naglowek
menu
menu
naglowek

Działo się w świetlicy wiejskiej w Kołaczkowie przed Świętami - grudzień 2012

Autor: iwo Data 2012-12-27 22:06:33

Świetlica wiejska w Kołaczkowie jest miejscem spotkań, pracy i różnorodnych kontaktów dla różnych grup wiekowych - począwszy od kilkuletnich maluchów a skończywszy na osobach w wieku emerytalnym.....

Spotykające się grupy , w ramach zajęć stałych, po miesiącach i latach wspólnej pracy i kontaktów - zmieniły się w zgrane ekipy, które w wielu przypadkach można określić przyjacielskimi !!! 

Dlatego też nie mogło się obyć bez tradycyjnego przełamania się opłatkiem przed Świętami Bożego Narodzenia.

Życzenia świąteczne składały sobie panie, które od prawie 3 lat spotykają się dwa razy w tygodniu na wspólnej gimnastyce. Jest to grupa, jaką trudno byłoby  znależć  gdziekolwiek indziej - dziewczyny stanowią tak zgraną, sympatyczną, wesołą, życzliwą grupę, że trudno byłoby sobie wyobrazić, aby Ich w świetlicy mogło zabraknąć !!! Kasia Bramańska - rehabilitantka prowadząca zajęcia, stoi na czele tej uroczej gromadki pań.

Po raz kolejny przed Świętami zawitała do nas Halinka Żygowska - mieszkanka Kołaczkowa - z balonami, z których potrafi wyczarować różne cuda. Obecne dzieci dzielnie próbowały Jej pomóc. Rok temu w świetlicy stanął ogromny bałwan z balonów! Tym razem  zawitała do nas balonowa choinka. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Raz w tygodniu w świetlicy spotykają się panie  KOŁACZKOWIANKI - zespół śpiewaczy, który śpiewa piosenki ludowe i okolicznościowe. Ich spotkanie oczywiście rozbrzmiewało kolędami. W tej chwili zespół przygotowuje piosenki - pod kierownictwem akordeonistki Grażyny Wencel - z którymi wystąpi przed kołaczkowską publicznością z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Tradycyjnie już, jak co rok, spotkały się dzieci, które na co dzień odwiedzają świetlicę wiejską. Wspólne podzielenie się opłatkiem, złożenie sobie życzeń na Święta i na Nowy Rok oraz słodki poczęstunek był tym razem połączony z podsumowaniem konkursu plastycznego. Przy pomocy Pana Sławomira Grobelnego oraz Pani Marioli Zakrzewskiej mogliśmy dowartościować wysiłek i starania młodych artystów. Dzięki za pomoc!!! W spotkaniu wzięła udział także Sołtys Kołaczkowa pani Violetta Kończal.

I miejsce zajęła Klaudia Piękoś, II miejsce -  Malwina Smolińska, III miejsce - Oliwia Szrymska. Wyróżnienie - Julia Waligóra. Gratulacje dla laureatów.

Tradycyjne złożenie sobie życzeń świątecznych, przełamanie się opłatkiem stanowi bardzo ważny element integracji życia w danym środowisku.; Stanowi o naszym stosunku do drugiego człowieka, o wzajemnych kontaktach i życzliwości - starajmy się, aby te magiczne, przedświąteczne momenty przenieść na pozostałe dni w Nowym Roku. 

W galerii można obejrzeć kilka zdjęć z tych sympatycznych, przedświątecznych chwil. 

  Wszystkim, którzy odwiedzają świetlicę wiejską w Kołaczkowie a także pozostałym mieszkańcom - najlepsze życzenia samych dobrych dni w Nowym Roku. Niech 2013 rok będzie lepszy niż każdy poprzedni i niech przyniesie same sukcesy na polu zawodowym jak i rodzinnym.

Z noworocznymi życzeniami - opiekun świetlicy wiejskiej w Kołaczkowie Irena Wojciechowska

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.