naglowek
menu
menu
naglowek

21.FINAŁ WOŚP - Kołaczkowo, styczeń 2013

Autor: iwo Data 2013-01-16 22:40:56

Po raz 21 cała Polska skrzyknęła się, aby pokazać swoje wielkie serce. Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla najmłodszych i najstarszych. W oczekiwaniu na pomoc dłonie sobie podali:  wnuczek i dziadek, wnuczka i babcia. Działo się to kilka dni przed Dniem Babci i Dziadka - jest to chyba super prezent dla seniorów, którzy potrafią tak wiele poświęcić dla swoich dzieci i wnuków.

 Kołaczkowo także zagrało po raz 21.....

Program naszego "grania" przedstawiliśmy w poprzednim artykule - realizacja została oceniona na piątkę z plusem.

Główni organizatorzy - Rada Rodziców działająca w SP z Panią Beatą Wożniak na czele oraz nauczyciele SP z dyrektorem Panem Maciejem Lisowskim zrobili kawał dobrej roboty. Zrobili to przy pomocy grupy rodziców, na których można zawsze  polegać i którzy nie po raz pierwszy pokazali się z tej dobrej, społecznikowskiej strony. Bardzo dziękujemy - dzięki kilku osobom bawiło się wielu !!!

12 stycznia o godzinie 15.00 świąteczne granie rozpoczął dyrektor SP Pan Maciej Lisowski. Powitał wszystkich, którzy przybyli, aby pokazać się społeczności kołaczkowskiej oraz wszystkich, którzy przybyli, aby wziąć udział we wspólnej zabawie - dorzucając swój grosik na szczytny cel. 

Wśród gości pojawił się m.in. Burmistrz Szubina Pan Ignacy Pogodziński,  gminni radni: Pani Maria Pianko i Beata Wożniak, przedstawiciele  kołaczkowskiego PROMOTORA, sołtys Kołaczkowa Wioletta Kończal, wolontariusze, nauczyciele SP, nasi dobrzy znajomi z lokalnej prasy no i oczywiście mieszkańcy Kołaczkowa.

 Wspólną zabawę rozpoczęli nasi milusińscy - przy świetlicy wiejskiej działają 2 grupy taneczne: dzieci pięcioletnie oraz starsi - do lat 12. Maluchy w uroczych kapeluszach pokazały w tańcu mini przedstawienie BUDZIK. Grupa starsza pokazała taneczną inscenizację  OBRAZ. Ten uroczy początek zawdzięczamy Dobrosławie Mika, która nauczyła dzieciaków tego tańca, który spotkał się z super przyjęciem ze strony widzów.

Planowane mecze unihokeja oczywiście także się odbyły - kibice bardzo dopingowali swoich faworytów. Wynik był / chyba...?/ do przewidzenia. Dzieciaki okazały się lepsze od nauczycieli i rodziców!!!

Wszyscy bardzo chętnie obejrzeli występ szubińskiego kabaretu PORAŻENI, którzy w tym orkiestrowym graniu udzielali się na terenie gminy. Rodzice kibicowali także swoim pociechom, którzy na scenie śpiewali piosenki w języku angielskim, grali na fletach /Nutki Milutki/, wystawili przedstawienie  DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI.....po raz kolejny można było stwierdzić, że rosną nam prawdziwi artyści !!! Z muzycznej strony pokazały się także KOŁACZKOWIANKI, które pod kierownictwem Pani Grażyny Wencel - akordeonistki,  zaśpiewały kilka piosenek.

Tradycją w orkiestrowym graniu są licytacje i loterie. U nas także w ten sposób zbieraliśmy pieniążki - losy w loterii rozeszły się bardzo szybko, licytowane przedmioty także szybko zdobywały nabywców. Można było także zdobyć piękne wytwory rąk dzieci - rękodzieło artystyczne także cieszyło się powodzeniem.  Panie z Rady Rodziców zapraszały do kawiarenki, gdzie można było skosztować pyszne ciasto i uraczyć się kawą. Powodzeniem cieszył się także chleb ze smalcem i ogórkiem. Kulinarne zdolności naszych pań są nieocenione - było pysznie!

 Oprawę muzyczną zabezpieczył zespół ALIBABA - szef zespołu to nasz były mieszkaniec - zawsze chętnie wraca do naszego Kołaczkowa. Tym bardziej wtedy, gdy te sentymentalne powroty połączone są z takim wydarzeniem jak WOŚP !!! Mieszkańcy chętnie wysłuchali koncertu ALIBABY a dzieciaki fajnie bawiły się przy ich muzyce.

ŚWIATEŁKO DO NIEBA  -  to stały element tego dnia. Kołaczkowo do nieba wysłało 21 lampionów w kształcie serc i tym akcentem zakończono nasze orkiestrowe granie.

Dzięki zaangażowaniu naszych społeczników Kołaczkowo zasiliło kasę WOŚP kwotą 4005,91 zł. Tradycyjna zbiórka do puszek oraz to wszystko, co się działo w sobotę pozwoliło nam pobić rekord ilości zebranych pieniędzy.

Wielkie dzięki i gratulacje dla organizatorów. Do zobaczenia za rok - pobijemy tegoroczny rekord ?? 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 17:12:00
NIE KURSUJE 25,26.12, 1.01, 1 I 2 DZIEŃ WIELKANOCY, NIE KURSUJE 24,31.12; WLK. SOBOTADOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 16:45:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 18:00:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 17:18:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.