naglowek
menu
menu
naglowek

Jubileusz KOŁACZKOWIANEK - 10 lat minęło.....

Autor: iwo Data 2013-01-26 14:25:36
      Koło Gospodyń Wiejskich w Kołaczkowie istnieje ponad 50 lat ! Z jego składu wyłoniła się grupa śpiewających pań, które śpiewają już 10 lat. W 2002 roku Pani Maria Katafiasz - osoba, dla której nie ma życia bez śpiewu - rzuciła propozycję utworzenia takiej śpiewającej grupy. I tak powstały KOŁACZKOWIANKI.

10 lat to sporo - trzeba naprawdę chcieć coś robić, udzielać się.....aby całkowicie społeczna ekipa przetrwała tak długo i ....planuje ona istnieć jeszcze kolejne długie lata !

W związku z Jubileuszem panie KOŁACZKOWIANKI  zorganizowały uroczyste spotkanie, na które zaprosiły przedstawicieli władz samorządowych oraz grupę przyjaciół, na którą mogą zawsze liczyć w razie potrzeby i którzy doceniają ich działania.

Przybyłych powitała przewodnicząca KGW Pani Anna Wolender, która witając gości skierowała jednocześnie w ich stronę słowa podziękowania za pomoc i bycie razem przez ostatnie 10 lat. 

Dalszą część spotkania poprowadziła Pani Grażyna Wencel - osoba, która samodzielnie, ze swoim akordeonem, prowadzi zespół od 2007 roku. Od 2003/04 r. grała z KOŁACZKOWIANKAMI wspólnie z Panem Robertem Korwelem, który akompaniował na klawiszach.

           Pani Grażyna przedstawiła prezentację multimedialną, przygotowaną przez Jej syna Dariusza, który od 2 lat jest z Zespołem i uwiecznia występy na zdjęciach i filmach. Prezentacja przypomniała minione 10 lat - pokazała, gdzie KOŁACZKOWIANKI występowały, jakie miały problemy ze skompletowaniem strojów, aby mogły być zespołem ludowym, jakie zdobywały nagrody, dyplomy, puchary,  jak ich oklaskiwano na imprezach lokalnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich a także centralnych, jakie nagrody przywoziły z przeglądów  piosenek ludowych, na jakich szczeblach Dożynek śpiewały......

    Trochę się tego nazbierało przez te wszystkie lata - godnie reprezentowały nasze sołectwo i gminę na różnych szczeblach.

Tym bardziej należy to docenić, że panie są prawie samowystarczalne - o pomoc proszą jedynie w wyjątkowych przypadkach, kiedy to nie są w stanie same sfinansować jakiegoś wyjazdu czy projektu. A ze skromnych rent czy emerytur czasami bardzo ciężko wygospodarować jakieś grosze, aby  zakupić kolejny element stroju czy sfinansować jakiś wyjazd na koncert czy przegląd. 

       Wzruszającym momentem spotkania była minuta ciszy, którą obecni uczcili pamięć śp. Henryki Steczkiewicz, która rok temu odeszła na zawsze - i za wcześnie !!! Była jedną z najmłodszych członkiń zespołu.

      Na ręce Przewodniczącej KGW Pani Anny Wolender - obecni goście, z Burmistrzem Szubina na czele, złożyli gratulacje, podziękowania, kwiaty, prezenty dla śpiewających pań.

Po części oficjalnej, wzniesieniu toastu lampką szampana i po występach KOŁACZKOWIANEK, wszyscy usiedli do wspólnego stołu, zastawionego pysznościami przez nasze panie.

Na oficjalnych śpiewach oczywiście się nie skończyło. Przy stole akordeon krążył z rąk do rąk - grali pierwsi muzycy zespołu:  Bogdan Kapłoniak, Marek Piechocki oraz nasz gość Marian Szymański a panie KOŁACZKOWIANKI śpiewały, wraz z obecnymi gośćmi, stare i nowe przeboje zespołu.

      Sympatyczna atmosfera panująca na spotkaniu była dużą przeszkodą do jego zakończenia - trudno było się rozstać.

Jedno jest pewne - wszystkie członkinie  stwierdziły, że to nie jest ostatni  "okrągły" jubileusz. Będą następne !!!

A więc.......gratulacje i najlepsze życzenia - do następnego Jubileuszu i równie sympatycznego spotkania. 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.