naglowek
menu
menu
naglowek

Kołaczkowo i S-5

Autor: iwo Data 2013-11-15 22:01:28

Ponownie wrócił temat drogi ekspresowej S- 5, która powinna kiedyś przeciąć nasze Kołaczkowo......

Chodzi o drogę lokalną, która ma przebiegać wzdłuż S - 5 . Według projektanta, podobno ma ona skręcić w ulicę Powstańców Wielkopolskich.....zakręcić wokół szkoły .......i wrócić w pobliże "eski" ulicą Pałucką !

Zdziwienie mieszkańców było ogromne !!! 

Dlaczego nie pójdzie ona prosto  - po co taki zakręt? Ta droga może być poprowadzona tylko prosto - wzdłuż przyszłej S - 5 !!!   Jak można kierować cały ruch na tej dojazdówce w pobliże szkoły....przecież tam nie miną się spokojnie 2 większe pojazdy ..... jak można o krok od bramy szkolnej kierować autobusy i busy....... ? Istniejące progi zwalniające poprawiły bezpieczeństwo dzieci - ale co to da, jak dziecko nie będzie mogło bezpiecznie wyjść ze szkolnej bramy ?!

A poza tym - czy busom i autobusom wolno jeżdzić po drogach, na których zamontowano progi ??

Ulica Szkolna oraz przyległe ulice: Powstańców Wlkp. i Pałucka to centrum wsi - tutaj, z każdego kierunku,  swoje kroki kierują dzieci idące do szkoły ...... tutaj dojeżdżają samochodami rodzice, dowożący je na lekcje  -  każdego ranka dużą część ul. Szkolnej jest zastawiona autami i wysiadającymi z nich dziećmi.....

Jakoś trudno sobie wyobrazić jeszcze większe zagęszczenie na tej ulicy ....plus autobusy i busy !!! A tych ostatnich na naszej obecnej trasie E - 5 jeżdzi sporo - kilkadziesiąt dziennie!!!

Z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej wystosowano pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg, w którym zawarto protest mieszkańców  przeciwko takiemu zamiarowi - potwierdzono je podpisami mieszkańców !

Wierzymy, że głos mieszkańców nie pozostanie bez odzewu - że projektant  weżmie pod uwagę to, co jest najważniejsze także dla nas : bezpieczeństwo naszych dzieci, ich bezpieczne dotarcie do szkoły oraz bezpieczne poruszanie się po swojej miejscowości.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 17:12:00
NIE KURSUJE 25,26.12, 1.01, 1 I 2 DZIEŃ WIELKANOCY, NIE KURSUJE 24,31.12; WLK. SOBOTADOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 16:45:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 18:00:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 17:18:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.