naglowek
menu
menu
naglowek

Szlakiem wody.....

Autor: iwo Data 2014-09-18 21:26:26

Projekt "Rowerem ciekawiej i bezpieczniej" - Kołaczkowo-Zazdrość - Kornelin - gmina Szubin,powiat nakielski - 14 września 2014

SZLAKIEM WODY 

W dniu 14 września odbyła się druga przejażdżka rowerowa  w ramach projektu "Rowerem ciekawiej i bezpieczniej". Tym razem temate,m przewodnim była woda.

Rozpoczęliśmy od prezentacji stawu na podłożu ilastym, mieszczącym się w Kołaczkowie. "Staw jest w trakcie oczyszczania, w przyszłości zostanie zarybiony i będzie stanowił bardzo interesujący punkt z ciekawie zagospodarowanym terenem wokół" - opowiadał Aleksander Nowicki Prezes Zarządu Stowarzyszenia NASZA NADZIEJA, odpowiedzialny za wyznaczenie trasy rowerowej

Wyjeżdżając z Kołaczkowa , kierując się na Zazdrość ukazał się nam piękny punkt widokowy, z którego zaobserwować można było malowniczy krajobraz wsi.

Przecinając rzekę Gąsawkę dojechaliśmy do kolejnych pozycji przejażdżki, którymi były : staw o podłożu żwirowym oraz staw o podłożu torfowym. 

Piaszczyste drogi prowadziły nas przez lasy jak i wiejskie pola i łąki.  Jadąc wzdłuż Gąsawki i mijając drugą rzeczkę Czarny Rów, dojechaliśmy do miejscowości Kornelin, gdzie zatrzymaliśmy się przy jeziorze Meszno. Jest to miejsce, które można zaplanować na postój czy też ognisko.

W czasie przejażdżki uczestnicy rajdu oprócz podziwiania przyrody wypatrywali również grzybów. Udało się zebrać kilka ładnych okazów.

Droga powrotna doprowadziła do śluzy w Kołaczkowie, która stanowi ciekawy punkt wycieczki.Można zaproponować ją do folderu. 

Trasa rowerowa, przygotowana przez Aleksandra Nowickiego, wyniosła ponad 15 km. i stanowiła interesującą propozycję dla rajdu finałowego.

Pozostała nam jeszcze jedna próbna wyprawa - tym razem wyznaczać i prowadzić będzie ją Wojtek Elszyn

"Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich"

Materiał i foto: Joanna Lewandowska 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.