naglowek
menu
menu
naglowek

METAMORFOZA ulicy Słonecznej w Kołaczkowie

Autor: Edi Data 2014-11-04 11:26:31
Ulica  Słoneczna w Kołaczkowie, pomimo promiennej nazwy, od zawsze była pełna dziur i wybojów. W czasie deszczu i roztopów  były tam okropne kałuże, błotniste dziury a czasami ulica stanowiła jedno wielkie jezioro z wodą przelewającą się na podwórka i ogródki mieszkańców.

Kilka lat temu grupa mieszkańców skrzyknęła się i po jednej stronie drogi powstał tymczasowy chodnik z kostki z odzysku, dzięki któremu można było suchą stopą dotrzeć do sklepów i na pocztę.....

Rok 2014 okazał się ponownie rokiem czynu społecznego na ulicy Słonecznej. Tym razem inicjatywa należała do Państwa Anny i Waldemara Kijowskich - mieszkańców tej ulicy. Zostali Oni wsparci na zebraniu wiejskim przez właścicieli Firmy DAUKUS i INTEX, którzy stwierdzili, że także przyłączą się ze swoim sprzętem do prac budowlanych. Doprowadzili do tego, że  inicjatywie przyjrzeli się i udzielili pomocy Urzędnicy oraz radni naszej gminy. 

Po deklaracji społecznego wykonania prac budowlanych, inicjatywę poparł Zastępca Burmistrza Szubina Pan  Mariusz  Piotrkowski, który przekonał radnych, że takiej inicjatywie należy kibicować i ją wesprzeć !!!

Dzięki temu Urząd Miejski udzielił nam pomocy w postaci : projekt, pozwolenia, nadzór, materiał na budowę drogi. 

Było to  " pół sukcesu "  -  drugie " pół "  to ........ zbudowanie tej drogi !!!! 

Tego dzieła podjęli się państwo Anna i Waldemar Kijowscy. 

W realizacji tego zadania współpracowali z nimi :  Jan Pańcio z zięciami Rafałem Masłowskim i Pawłem Kozdębą /  także przyczepa i  ciągnik / , Tadeusz Grunwald z zięciem Zbigniewem Umińskim / plus praca koparki  / , Ryszard Sałek / ciągnik /,  Marcin i Michał Stodolni, Tadeusz Dominiczak, Rafał Janiszewski, Adam Kijowski, Jarosław Jahnke, Artur Dąbrowski i Dominik Pochylski / prace geodezyjne /, Firma DAUKUS -Aleksander Nowicki  /koparka, przyczepy /, Firma INTEX - Jarosław Janowski  / koparka /, Firma PLUS - Waldemar Kijowski / koparka, przyczepy, transport /,  Firma Grzegorza Kliczykowskiego / nadzór i położenie kostki /.

Wymienionym osobom i firmom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia, należy się ogromny szacunek i słowa podziękowania za wykonane dzieło, które służyć będzie wszystkim mieszkańcom. 

 

owa podziękowania należą się także tym, którzy wspierali budowniczych dobrym słowem, szklanką kawy czy kawałkiem placka !!

Ulica prezentuje się pięknie - po jednej stronie jest chodnik, po drugiej rowy odwadniające, stoją kosze na śmieci, znajdują się progi zwalniające .......dzieci i młodzież do sklepów i na pocztę mogą swobodnie dojechać na rolkach, co czynią bardzo chętnie na prostej, bezpiecznej powierzchni.......

Ulica SŁONECZNA stała się wizytówką Kołaczkowa - ze względu na swój wygląd, funkcjonalność ale także jako wspaniały przykład społecznikowskiej postawy  naszego kołaczkowskiego aktywu ! 

Nareszcie wygląd ulicy SŁONECZNEJ stał się adekwatny do jej nazwy a METAMORFOZA ulicy cieszy wszystkich użytkowników !!!

  Ulica Słoneczna to ogromna praca i ogromne koszty !  A może tym systemem i przy zaangażowaniu mieszkańców,  uda nam się zrobić kolejne ulice: Ułańską i Świętego Wojciecha ??????

 

 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: ŻNIN, D.A.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, SOBIEJUCHY)
GODZINA: 22:57:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY NIE KURSUJE 24,31.12; WLK. SOBOTA


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.