naglowek
menu
menu
naglowek

Nasi kandydaci na Radnych

Autor: Edi Data 2014-11-04 12:15:39

W nadchodzących Wyborach Samorządowych będziemy wybierać radnych do Rady Gminy, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa oraz Burmistrza.

Z naszego regionu kandydują:

 

Do Rady Miejskiej

Okręg nr 9 (Sołectwo Kołaczkowo)

1. KIJOWSKA ANNA MARIOLA, lat 42, zam.Kołaczkowo

zgłoszona przez KKW SLD LEWICA RAZEM - lista nr 6  

2. OSIŃSKI JACEK HENRYK, lat 57, zam.Kołaczkowo

zgłoszony przez KWW SIS DLA GMINY SZUBIN - lista nr 17

3. WOŹNIAK BEATA, lat 46, zam.Kołaczkowo

zgłoszona przez KWW ARTUR MICHALAK WSPÓLNA GMINA SZUBIN - lista nr 18

 

Do Rady Powiatu

Okręg nr 4 (Gmina Szubin) między innymi

Lista nr 1 - KOMITET WYBORCZY PSL

6. GROBELNY SŁAWOMIR MARIAN, lat 50, zam. Rynarzewo

 

Poniżej przedstawiamy informacje o sobie nadesłane przez kandydatów

 

 

ANNA KIJOWSKA

KANDYDAT DO RADY MIEJSKIEJ W SZUBINIE

OBWÓD KOŁACZKOWO   NR 1 - NA LIŚCIE

Jestem mieszkanką Kołaczkowa od 17 lat. Mam męża i dwóch synów w wieku gimnazjalnym.

Jako absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy  wraz z mężem prowadzimy  własną działalność gospodarczą w branży rolniczej. Nie należę do żadnej partii politycznej.

Jestem ambitna, kreatywna oraz otwarta na nowe wyzwania. Od wielu lat wraz z innymi rodzicami czynnie  działałam na rzecz Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie (przewodnicząca Rady Rodziców  w poprzedniej kadencji).

Organizowałam takie imprezy jak: Zabawa Andrzejkowa, Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy czy Dzień Dziecka. Obecnie jako v-ce Prezes Stowarzyszenia NASZA NADZIEJA w Kołaczkowie czynnie uczestniczę w pracach i projektach tej organizacji. Posiadam zdolności organizacyjne i lubię pracować w zespole.

Będąc Radną Rady Miejskiej moimi priorytetami będą:

- zwiększenie bezpieczeństwa (montaż progów zwalniających, poprawa oświetlenia, współpraca z dzielnicowym)

- poprawa warunków drogowych -  połączenie ulic Słonecznej i Szkolnej poprzez przedłużenie rozpoczętego chodnika, utwardzenie kostką brukową kolejnych ulic w Kołaczkowie

- dowóz dzieci gimnazjalnych do Szubina poprzez zmianę obwodu  szkolnego po uzyskaniu takich deklaracji od rodziców

- wspieranie inicjatyw rodziców na rzecz szkoły

- działania promujące naszą miejscowość oraz uatrakcyjnienie jej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nasza Nadzieja w Kołaczkowie (pozyskiwanie funduszy w konkursach dla organizacji pozarządowych i ich realizacja)

- odnowienie  boiska na terenie byłego kortu tenisowego i dalsze zagospodarowanie terenu na rzecz mieszkańców sołectwa oraz przekazanie go na rzecz gminy

- organizowanie szkoleń i spotkań dla mieszkańców sołectwa m.in. kurs gotowania, pieczenia

- realizacja propozycji zgłaszanych przez mieszkańców sołectwa

 


 

Jacek Henryk Osiński

Kandydat do Rady Miejskiej

Wykształcenie wyższe magisterskie, żona, córka, mieszkaniec Kołaczkowa. Jestem nauczycielem od 34 lat, pracuję z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie oraz Szkole Technicznej Zespołu Szkół BZDZ w Kołaczkowie. Moi uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki sportowe na szczeblu: gminy, powiatu i województwa. Praca ta daje mi dużo satysfakcji. W 1999 roku wprowadziłem do szkół naszej gminy nową dyscyplinę sportową- unihokeja gra ta cieszy się wielką popularnością. Przez 20 lat pełniłem funkcję dyrektora placówki w Kołaczkowie, stojąc na czele Społecznego Komitetu Budowy Szkoły udało mi się dokończyć budowę nowej szkoły, oddać do użytku pierwszą salę gimnastyczną na wsi w naszej gminie i docieplić cały budynek. Dzięki funduszom pozyskanym z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udało mi się otworzyć pierwszą salę komputerową z prawdziwego zdarzenia w naszej szkole i gminie, dzięki temu 154 mieszkańców naszej wsi ukończyło kurs obsługi komputera.

Pracując w szkole cały czas uzupełniałem swoją wiedzę. Ukończyłem studia podyplomowe na kierunku informatyka i resocjalizacja.

Jestem współzałożycielem i członkiem pierwszego w naszej gminie Stowarzyszenia ,,Nasza Nadzieja” w Kołaczkowie. Byłem i jestem inicjatorem i współinicjatorem wielu cennych inicjatyw kulturalnych, które przetrwały do dziś i są dalej kontynuowane „Powitanie wakacji”,  „Pożegnanie lata”, „ Dzień żaby „ Dzień bociana „

Przez osiemnaście lat byłem koordynatorem Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołaczkowie. Organizowałem turnieje sportowe dla naszych dzieci , młodzieży oraz dorosłych między innymi ogólnopolska akcja „W zdrowym ciele  zdrowy duch”

Moimi priorytetami są:  

- budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kołaczkowie 

-  pozyskanie funduszy na budowę nowej pracowni komputerowej w szkole 

- stworzenie możliwości rozwoju i promowanie utalentowanej młodzieży wiejskiej w nauce  i w sporcie 

- dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców utwardzenie nawierzchni dróg i chodników 

- wsparcie działalności sportowej w środowisku wiejskim, doposażenie bazy sportowej   w szkole i klubie - LZS Victoria

-  budowa kanalizacji 

-  doprowadzenie gazu do Kołaczkowa  

- wsparcie miejscowego rzemiosła i prywatnych firm 

- współpraca ze wszystkimi, dla których jest ważne dobro i rozwój Kołaczkowa

 


 

 

Beata Woźniak

Kandydatka do Rady Miejskiej - okręg  wyborczy nr 9

Hasło wyborcze - Postaw na aktywność 

Przez cztery minione lata pracowałam w Radzie Miejskiej jako Przewodnicząca Komisji Komunalnej, Mieszkaniowej, Ładu i Porządku Publicznego. Wielokrotnie zabierałam głos podczas sesji, reprezentując w ten sposób moich wyborców. Moim oczkiem w głowie zawsze były: Kołaczkowo i Stanisławka. Moje starania zaowocowały m. in. powstaniem nowego chodnika przy ul. Pałuckiej.

Po raz drugi jestem przewodniczącą rady rodziców przy szkole w Kołaczkowie oraz członkiem rady sołeckiej. Organizowałam imprezy środowiskowe takie jak Dzień Dziecka, Powitanie Lata, gimnastykę dla seniorów i WOŚP. Co najważniejsze, pilnowałam tego, żeby w Radzie Miejskiej nigdy nie pojawił się temat likwidacji szkoły w Kołaczkowie. W 2011 roku została ona ocieplona. Udało mi się także doprowadzić do rozpoczęcia dyskusji na temat niekorzystnej dla Kołaczkowa i Stanisławski rejonizacji obwodów szkolnych. Dzięki temu, w tym roku nasze dzieci mogły wybrać dowolne gimnazjum w gminie.

Jako przewodnicząca komisji zabiegałam o lokalizacją przystanku autobusowego w centrum Szubina i powstanie nowych mieszkań socjalnych. Złożyłam 63 interpelacje, na bieżąco monitorowałam ich realizację.

Myślę, że przez te wszystkie lata społecznej działalności, dałam się  poznać jako osoba godna zaufania, kompetentna i pracowita. Gwarantuję, że jeśli dzięki Wam pozostanę radną, będę nadal aktywnie zabiegała o Wasze sprawy. 16 listopada proszę o Twój głos.

                                                                                    Beata Woźniak 


           

 

O pozostałych osobach, które kandydują na radnych czy burmistrza mogą Państwo przeczytać na http://www.bip.szubin.pl/?cid=583 , http://www.itvszubin.pl/ lub na  http://www.szubin24.pl/

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.