naglowek
menu
menu
naglowek

GMINNA WIOSKA KULTURY - Literacko i poetycko w Kołaczkowie - 28 kwietnia 2015

Autor: iwo Data 2015-04-28 22:14:24
Stowarzyszenie NASZA NADZIEJA oraz Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie, w ramach projektu  GMINNA WIOSKA KULTURY,  zorganizowały spotkanie z literaturą oraz wieczornicę poetycką o tematyce  wiosenno - wielkanocnej : " WIOSNA - ACH TO TY  ", połączoną z konkursem recytatorskim dla dzieci i młodzieży.

W godzinach przedpołudniowych, w ramach projektu oraz ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", prezes Stowarzyszenia NASZA NADZIEJA Aleksander Nowicki oraz zastępca prezesa Anna Kijowska, czytali najmłodszym dzieciom bajki.

Książki zostały zakupione przez Stowarzyszenie i przeznaczone do księgozbioru biblioteki szkolnej. Celem spotkania z literaturą było szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i  młodzieży.

W godzinach popołudniowych  natomiast, mieszkańcy Kołaczkowa zostali zaproszeni na wieczornicę poetycką o tematyce wiosenno - wielkanocnej   " Wiosna - ach to Ty ". Na spotkanie, prowadzone przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie:  Agnieszkę Grobelską i Agnieszkę Chłapek, przybyli licznie rodzice dzieci, które brały udział w konkursie recytatorskim.  W blasku świec dzieci przepięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej.

Jury w składzie: Agnieszka Kobierowska i Agnieszka Chłapek, miało nie lada problem, by wyłonić najlepszych recytatorów spośród sporej grupy, dobrze przygotowanych uczniów Szkoły Podstawowej oraz Technikum Logistycznego w Kołaczkowie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas 0-I

I miejsce - Tomasz Kęcik, wyróżnienie - Marta Garstecka.

Kategoria klas II-III

I miejsce - Kinga Piątkowska, wyróżnienie - Szymon Grobelski, Zuzanna Czajkowska.

Kategoria klas IV-VI

I miejsce - Natalia Jurek, wyróżnienie - Hubert Ozdyk.

Kategoria  - Technikum Logistyczn

I miejsce - Karolina Dłutkowska, wyróżnienie - Anna Adamowska.

Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe, zakupione przez Stowarzyszenie  NASZA NADZIEJA - w ramach realizacji projektu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki a dorośli mogli częstować się kawą i słodkościami przygotowanymi przez organizatorów spotkania.

Przeprowadzony konkurs recytatorski pokazał, że w Szkole Podstawowej i Technikum Logistycznym w Kołaczkowie można znależć wielu uzdolnionych artystycznie uczniów. 

Uczestnikom spotkania szczególnie do gustu przypadła recytacja Tomka Kęcika, który zachwycił wszystkich swoją interpretacją głosową i aktorską....dyrektor szkoły, Maciej Lisowski,  był wyrazicielem wszystkich obecnych, kiedy, gratulując uczestnikom, poprosił Tomka o bis !!!

Wieczornica poetycka była także okazją do zainteresowania mieszkańców Kołaczkowa i okolic literaturą oraz pogłębiania więzów rodzinnych, społecznych i integrację międzypokoleniową. 

Na koniec organizatorzy zadeklarowali, że tego typu spotkania będą kontynuowane. Kolejnym przedsięwzięciem, realizowanym przez Stowarzyszenie  NASZA NADZIEJA i SP w Kołaczkowie będzie spektakl teatralny z okazji Dnia UE, pt. : " Czerwone kapturki po europejsku ".

Już dziś zapraszamy mieszkańców Kołaczkowa i okolic na kolejne spotkanie z literaturą i sztuką !! 

/Autor tekstu: Agnieszka Kobierowska/ 

 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.