naglowek
menu
menu
naglowek

DZIEŃ PELIKANA - nagrody literackie / Muzeum Ziemi Szubińskiej, 8.06.2015r./

Autor: Edi Data 2015-06-09 12:16:48

Dnia 8 czerwca w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyła się uroczysta promocja tomiku wierszy dzieci i młodzieży z Gminy Szubin, który wydany został z okazji Dnia Pelikana. Na konkurs literacki o pelikanie i Szubinie wpłynęło setki prac, a najciekawsze z nich zamieszczono właśnie w tym zbiorze. Książka tym jest atrakcyjniejsza, że została przyozdobiona zwycięskimi rysunkami z konkursu plastycznego, który rozstrzygnięto już 5 maja br.

Zanim wręczono pamiątkowe tomiki, autorka projektu Dzień Pelikana pani Magdalena Szmyt opowiedziała krótko o przedsięwzięciu oraz podziękowała sponsorom za wsparcie i serce. Kilku śmiałków zdecydowało się zaprezentować swój wiersz bardzo licznej publiczności. Były wiersze poważne, śmieszne jak i refleksyjne.

Wśród wielu zacnych gości zasiadali m.in.: radny powiatu nakielskiego Wojciech Bethke oraz burmistrz Szubina Artur Michalak, który osobiście gratulował nagrodzonym odwagi i zapału.

 

Lista nagrodzonych poetów:

 

Zespół Szkół w Kowalewie – Weronika Szmelter, Oliwia Kośmider

Gimnazjum nr 1 w Szubinie - Anita Lis, Paulina Grycza, Szymon Bzdzion, Justyna Droszcz, Mateusz Gajewski, Mona Ataya, Julia Gallas, Weronika Kozerewicz, Agata Bakaj, Bartosz Przybylski

Zespół Szkół w Szubinie - Agata Zagrodzka, Jakub Kontek, Julia Masiakowska, Ania Garstecka, Przemek Warjan, Maja Stefanowicz, Sonia Ataya, Lena Krajewska, Ula Oździńska, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Szczucki

Liceum Ogólnokształcące w Szubinie - Aleksandra Pietrykowska

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie - Franciszek Uciński, Dominika Winter, Natasza Piecuch, Antosia Tubacka, Paulina Knut, Oskar Stefański, Zuzia Dobosiewicz, Ariel Kapczyński, Igor Tomczyk, Izabela Piernicka

Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie – Lena Głowska, Mikołaj Bąkowski, Laura Malinowska, Julia Brzykca, Adam Hancke, Zuzia Bak, Jakub Kawecki, Martyna Ircha, Klaudia Krajniewska, Zofia Kalka

Niepubliczne Przedszkole Smerfuś II w Rynarzewie - Martyna Łabuś, Kornelia Buczkowska, Agata i Marta Nakielskie, Marcel Tomporowski, Nikola Dudek, Klaudia Dudek, Szymon Olczak, Amelia Piotrowska, Kacper Zawistowski, Oliwier i Norbert Milanowscy, Wiktoria Markiewicz

Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie - Julia Kozdęba, Samanta Łasińska, Madzia Kruzel, Sandra Modlińska

Szkoła Podstawowa w Królikowie - Natalia Kasprzak, Julia Maciejewska, Alicja Wolna, Aneta Pinkowska, Patrycja Siołkowska, Filip Brągiel

Zespół Szkół w Rynarzewie – Emilia Magdziarz

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie - Nicole Ryter, Mateusz Echaust, Wiktoria Bak, Klaudia Berdowska, Marika Piecuch, Natalia Walenciuk, Amelia Barska, Sebastian Echaust, Maria Szmyt, Nadia Meler

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie - Jennifer Lidmann, Piotr Kmiński, Adrian Kotyński, Justyna Kowalska, Aleksandra Adamowska

Wręczono również nagrodę specjalną dla Julii Nowickiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, której rysunek został wykorzystany na znaczku i kubku okolicznościowym.

 

Przypomnijmy, że kulminacja obchodów Dnia Pelikana w placówkach oświatowych naszej gminy odbędzie się już za kilka dni tj. 11 czerwca 2015r.

 

 

 

 /Magdalena Szmyt/

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 12:50:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE



DOKĄD: CHODZIEŻ
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, KCYNIA,P.DW., SZAMOCIN)
GODZINA: 12:38:00
NIE KURSUJE 25,26.12, 1.01, 1 I 2 DZIEŃ WIELKANOCY, NIE KURSUJE W BOŻE CIAŁO


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 13:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY



DOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 13:17:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.