naglowek
menu
menu
naglowek

Dzień Pelikana - kulminacja

Autor: robhil Data 2015-06-14 21:55:05
W czwartek, 11 czerwca 2015r. w Kołaczkowie odbył się wielki finał obchodów Dnia Pelikana, któremu przyświecało hasło „Gmina Szubin wszystkim znana, bo ma w herbie pelikana”

Dzień rozpoczęto prezentacją multimedialną o pelikanie i Szubinie. Były filmy przyrodnicze o pelikanie oraz film dokumentalny o dawnym Szubinie i okolicach. Nie zabrakło promocyjnego filmu o Szubinie nakręconego z okazji 650-lecia miasta, który spotkał się z dużym entuzjazmem odbiorców. Wszystkie zajęcia dydaktyczne oczywiście dotyczyły omawianego tematu. O pelikanie i Szubinie były m.in.: krzyżówki, łamigłówki, rebusy, dyktando, puzzle, zadania matematyczne, turniej sportowy, kolorowanki, nauka rysowania pelikana itp. Na podsumowującym uroczystym apelu zostały wręczone upominki dla dzieci, które wzięły udział w konkursie literackim lub plastycznym o pelikanie. Były podziękowania i gratulacje dyrektora szkoły Macieja Lisowskiego i Burmistrza Szubina Artura Michalaka dla autorki projektu – pani Magdaleny Szmyt za pomysł i realizację tego gminnego przedsięwzięcia. Włodarz miasta pozwolił sobie wręczając list gratulacyjny pani Magdzie zamienić hasło akcji na: „Pani Magda wszystkim znana, bo ma w sercu pelikana”!

Autorka projektu podziękowała współpracownikom i licznym sponsorom za wsparcie i serce, a następnie zaprosiła do obejrzenia „Legendy o herbie Szubina”, którą przygotowała wraz z uczniami II klasy Technikum Logistycznego w Kołaczkowie. Uczniowie na widowni i zaproszeni goście z zapartym tchem oglądali losy księcia Mikołaja i jego rodziny. Raz panowała cisza i skupienie, innym zaś razem z widowni dobiegał śmiech lub słychać było westchnienia – wrażenia były niemal jak w prawdziwym teatrze. Nic dziwnego więc, że aktorzy zebrali gromkie brawa i mnóstwo gratulacji.

Przez cały dzień dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia jako pelikan, wkładając głowę w baner okolicznościowy. Całość została zakończona pelikanim piknikiem – były kiełbaski z ogniska i grilla oraz zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice ubrani byli w to wielkie Święto w trzy barwy – zielony, biały, czerwony, co pozwoliło stworzyć podczas tradycyjnego zdjęcia grupowego flagę Gminy Szubin.

Przypomnijmy, ze tegoroczna akcja Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie rozszerzyła się w tym roku na działalność wszystkich placówek oświatowych z Gminy Szubin. Co działo się w innych szkołach jeszcze napiszemy…

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.