naglowek
menu
menu
naglowek

Kołaczkowo pięknieje z dnia na dzień !

Autor: iwo Data 2015-08-03 20:01:45

Mijająca połowa roku 2015 zmobilizowała nas do napisania kilku słów na temat tego, co działo się w u nas w ostatnich miesiącach......

 

W zeszłym roku w Kołaczkowie, z inicjatywy miejscowego przedsiębiorcy, Waldemara Kijowskiego, ulica Słoneczna została wyłożona polbrukiem.

Przy ulicy Powstańców Wielkopolskich powstał 50 - metrowy chodnik - przy udziale Funduszu Sołeckiego.

Firma Stanisława i Aleksandra Nowickich stworzyła Pałucki Zakątek, w którym funkcjonuje  centrum konferencyjno - szkoleniowe, teren rekreacji z łowiskiem wędkarskim, plażą, placami zabaw, ścieżkami edukacyjnymi, domkami letniskowymi, miejscami na ogniska, amfiteatrem. 

W Kołaczkowie są i będą organizowane szkolenia, konferencje, imprezy plenerowe dla mieszkańców gminy, imprezy integracyjne dla firm, zajęcia edukacyjne dla dzieci, zawody wędkarskie, projekty.

Na początku tego roku firma PLUS Waldemara Kijowskiego wykonała dalszy,  210 - metrowy odcinek chodnika przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Materiał został zakupiony z funduszy sołeckich. Przy chodniku - 30.06.2015r. - zostały zainstalowane dwie tablice informacyjne na temat historii Kołaczkowa i Parafii pw.  Sw. Wojciecha.

Materiały, na podstawie prac naukowych m.in. Piotra Adamczewskieg, Agnieszki Grobelskiej oraz informacji uzyskanych w trakcie realizacji projektu  GMINNA WIOSKA KULTURY, opracowała Agnieszka Kobierowska, natomiast ich redakcją zajęła się wiceprezes Stowarzyszenia  NASZA NADZIEJA,  Anna Kijowska oraz Firma MBE Katarzyna Kubiak Leszek Kubiak s.c. , która jest również sponsorem i wykonawcą tablic. Do stworzenia tablic przycxzyniło się także Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Z. Erdmanna, które opracowało zdjęcia i udzieliło merytorycznej pomocy ich autorom.

Tablice, które zawierają wiele fotografii i danych liczbowych, pokazuję nie tylko mieszkańcom wsi, ale także turystom i gościom, którzy przybywają do nas, jak zmieniało się Kołaczkowo na przestrzeni lat. 

Ostatnie działania grupy mieszkańców  naszej wsi pokazują, że są ludzie, którym zależy na rozwoju naszej miejscowości i którzy swoją społecznikowską pasję  realizują w naszej małej ojczyżnie. W realizacji podjętych zadań - nie szczędzą swoich sił i środków a my  powinniśmy skierować w ich stronę dobre słowo i chęć niesienia pomocy w realizacji tego, aby nasze Kołaczkowo piękniało z dnia na dzień. 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 06:10:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PI?TKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.