naglowek
menu
menu
naglowek

KAMISHIBAI czyli Teatr Ilustracji w Kołaczkowie. /25.08.2015/

Autor: iwo Data 2015-08-29 16:14:51
Wtorkowe popołudnie, 25 sierpnia 2015 r. -  dzieci i dorośli mieli okazję poznać nową formę sztuki teatralnej dla dzieci - KAMISHIBAI .

Kamishibai czyli Teatr Ilustracji powstał w Japonii. Jest to technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie. Karty przekładane są wraz z przebiegiem historii ......

W Kamishibai fascynująca jest możliwość,  jaką niesie tren rodzaj sztuki,  kontaktu z widzem. Szczególnie ważny jest język ilustracji, którym posługują się autorzy w trakcie przedstawienia. Tekst i obraz jest tutaj zgraną i dynamiczną jednością. Zdarza się nawet, że tekst stanowi tło dla rozbudzających wyobrażnię ilustracji.

Wszystkie przedstawienia są ilustrowane przez Anię i Henryka. Jak sami podkreślają,  jest to dla nich ważne oraz daje wiele radości, ponieważ wykonana przez nich praca trafia natychmiast do widza i "żyje". Gwarantuje to też niepowtarzalność pokazów. Dodatkową wartością jest też niepowtarzalny podkład muzyczny.

Teatrzyk przedstawia duet artystyczny z Warszawy - Ania i Henryk. Ania jest ilustratorką i projektantką graficzną a Henryk artystą malarzem. Przygodę z Kamishibai rozpoczęli w Toruniu, gdzie studiowali na Wydziale Sztuk Pięknych. Ania posiada dodatkowo uprawnienia pedagogiczne.

Wspólnie wybierają i ilustrują najciekawsze dzieła literackie, aby za pomocą Kamishibai snuć barwne opowieści. Nieustannie rozwijają doświadczenie w pracy z maluchami a kontakt z dziećmi inspiruje ich i daje energię do tworzenia kolejnych przedstawień. 

Artystom swój teren udostępnił Pałucki Zakątek, gdzie pod wielkim namiotem spotkali się nasi artyści z dziećmi i  ich rodzicami. Dzieci były zafascynowane formą przedstawienia a potem pokazały swoje artystyczne możliwości i umiejętności , tworząc niesamowite prace, związane z tematyka bajek: "Spóżniony słowik" Juliana Tuwima oraz  " Czapla, ryby i rak" Ignacego Krasickiego. Pomysłowość dzieci jest wprost fantastyczna !!!  

Dziękując  Ani, Henrykowi oraz przybyłym dzieciom i dorosłym wyrażamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy na kolejnym przedstawieniu.

Prace plastyczne, wykonane  przez dzieci,  zostaną wykorzystane do zorganizowania wystawy w świetlicy wiejskiej, w miesiącu wrześniu.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.