naglowek
menu
menu
naglowek

Dożynki powiatowo - gminne. Królikowo 2015.

Autor: iwo Data 2015-09-07 00:51:18
5 września 2015 roku był dniem rolników naszego powiatu nakielskiego. W Królikowie odbyły się POWIATOWO - GMINNE DOŻYNKI.

Scenariusz obchodów święta rolników był zgodny ze starymi tradycjami : korowód, Msza święta, starostowie gminni i powiatowi, chleb upieczony z tegorocznych zbiorów, dzielenie się chlebem starosty i burmistrza z przybyłymi uczestnikami obchodów, kapele, przyśpiewki dożynkowe w wykonaniu naszych KOŁACZKOWIANEK, stoiska rolnicze i sołeckie, atrakcje dla dzieci, loteria, konkursy, pięknie przystrojona wieś, konie i pięknie przystrojone furmanki i traktory, stoiska spożywcze, występy artystyczne, muzyka, mnóstwo gości z terenu naszej gminy i całego powiatu, udział zaprzyjażnionych z naszym terenem posłów na Sejm RP,  podziękowania, życzenia, gratulacje......... 

Tradycją dożynkową jest konkurs na najładniejszy wieniec, ozdobę dożynkową oraz na najładniejsze stoisko sołeckie.

Tym razem Kołaczkowo nie wystąpiło z wieńcem - humorystycznie dodam, że tym razem nie stanowiliśmy konkurencji dla innych sołectw ......  jak to przed laty bywało !!!

Sołectwo Kołaczkowo przygotowało stoisko, gdzie chętne osoby mogły skosztować pysznych placków, tradycyjnej nalewki, chleba ze smalcem. Stoisko było pięknie  przystrojone kwiatami, kłosami zboża, marchwianymi warkoczami , kiściami jarzębiny, kolbami kukurydzy ...... było pięknie, kolorowo, ekologicznie, naturalnie, smacznie !! Wzrok przyciągała kolorowa wystawa plonów naszych ziem - owoce i warzywa prezentowały się efektownie !!! Całości pilnował i gości witał sympatyczny, wiklinowy koziołek.

Stoisko nasze zostało zauważone i docenione przez Komisję Konkursową, która zdecydowała, że zasłużyliśmy na miejsce na podium - zajęliśmy trzecie miejsce pośród wielu innych stoisk. / .....ale i tak uważamy nieobiektywnie i nieskromnie, że nasze było  najśliczniejsze ....!!!! /.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec I miejsce zajęło Kowalewo.

W konkursie na najładniejszą ozdobę dożynkową I miejsce zajęło Ciężkowo.

W konkursie na najlepsze stoisko I miejsce zajęło Królikowo.

G R A T U L A C J E !!! 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.