naglowek
menu
menu
naglowek

JUDYM rozpoczyna nowy rok bardzo gorąco - pożar w ośrodku !

Autor: iwo Data 2016-01-03 14:33:05
3 stycznia 2016 r. na długo pozostanie w pamięci kierownictwa i pensjonariuszy Ośrodka  dla Bezdomnych  JUDYM  w Kołaczkowie - w godzinach rannych wybuchł tam pożar, który postawił na nogi wszystkich mieszkańców oraz kierownictwo i wszystkie możliwe służby, które pospieszyły z pomocą.

Najważniejsi w tym momencie okazali się strażacy, którzy pojawili się w kilku formacjach - tych zawodowych i tych ochotniczych - którzy po zabezpieczeniu spraw energetycznych i zabezpieczeniu bezpieczeństwa mieszkańców Ośrodka skutecznie zareagowali na ogień i zadymienie, które zagrażało ludziom. Pojawili się przedstawiciele Policji - policyjni technicy także zajęli się zabezpieczeniem miejsca pożaru oraz sprowadzeniem odpowiednich służb, które w dalszej kolejności zajmą się badaniem zdarzenia.

Dyrektor Ośrodka Katarzyna Jaskólska wraz z pracownikami pojawiła się natychmiast w JUDYMIE. Z pomocą pospieszyli także przedstawiciele Sztabu Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Szubinie /Maciej Chłapek/ z Burmistrzem Szubina Arturem Michalakiem oraz Szkoła Podstawowa wraz ze świetlicą wiejską w Kołaczkowie, którzy zaproponowali tymczasowe lokum dla mieszkańców na terenie Szkoły oraz świetlicy, jeśli będzie taka potrzeba. 

Okazało się, że pożar wybuchł w pomieszczeniach garażowo - warsztatowych i po oddymieniu pomieszczeń mieszkalnych, pensjonariusze będą mogli wrócić do swoich pokoi i nie ma potrzeby przenoszenia ich na teren Szkoły. A najważniejsze jest to, że nikt nie ucierpiał na zdrowiu i wszyscy żyją !!!

Burmistrz obiecał wszelką,  możliwą pomoc dla Ośrodka - pomoc prawną oraz materialną, aby Judym mógł jak najszybciej zacząć działać normalnym trybem - największym problemem jest brak spalonych samochodów, bez których ten Ośrodek nie będzie mógł funkcjonowac - bez samochodu nie przywiozą żadnych towarów, żywności ..... nie zawiozą też chorych do lekarza, a na tym polega ich codzienne funkcjonowanie. 

Straty materialne są duże ......  od opinii ekspertów, kominiarzy, budowlańców będzie zależało czy te koszty podskoczą, bo trzeba będzie spalone pomieszczenia rozebrać czy będzie można je wyremontować ! Polisy ubezpieczeniowe także nigdy nie pokryją strat w całości .....! 

JUDYM  potrzebuje pomocy !!!

Kierownictwo Ośrodka zwraca się z prośbą o pomoc - każdy gest dobrej woli, skierowany  dla potrzebujących, będzie przyjęty z wdzięcznością ! 

/ W razie potrzeby -  podajemy nr telefonu do Stowarzyszenia Pomocy Bliżniemu JUDYM  w Kołaczkowie  -  52 384 59 17 /. 

 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 22:50:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE, NIE KURSUJE 24 I 31 GRUDNIA


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.