naglowek
menu
menu
naglowek

Dzień Kobiet w Kołaczkowie

Autor: robhil Data 2016-03-15 20:27:57
Obchody międzynarodowego Dnia Kobiet były okazją dla Pań z Kołaczkowa i okolicznych miejscowości do spotkania i  wspólnego świętowania. Organizatorem imprezy, która odbyła się 5 marca było Stowarzyszenie Nasza Nadzieja z Kołaczkowa. Gości powitała Anna Kijowska -zastępca prezesa Stowarzyszenia i radna Rady Miejskiej oraz sołtys Violetta Kończal. Życzenia wszystkim Paniom złożył burmistrz Szubina Artur Michalak oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Wojciech Bethke.
 
Stowarzyszenie Nasza Nadzieja od lutego realizuje projekt „Rok Kultury Pałuckiej” finansowany ze środków z budżetu gminy Szubin. Jego zadaniem  jest  promowanie kultury pałuckiej i jej twórców. W Kołaczkowie od kilkunastu lat mieszka Helena Wyrzykowska, która należy do miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich  oraz zespołu śpiewaczego Kołaczkowianki. Pani Helena jest autorką większości tekstów piosenek wykonywanych  przez zespół. Mieszkanka Kołaczkowa posiada również talent plastyczny i literacki, w wolnych chwilach pisze wiersze oraz tworzy kwiaty pałuckie. Jej prace można było zobaczyć na wystawie, towarzyszącej obchodom Dnia Kobiet. Uroczystość ta była również okazją do uhonorowania pracy tej lokalnej artystki, która otrzymała podziękowania od mieszkańców Kołaczkowa, a także burmistrza Szubina Artura Michalaka. Z okazji jej imienin wszyscy zaśpiewali Helenie Wyrzykowskiej ,,Sto lat”.
 
 
Po życzeniach przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie: Agnieszkę Grobelską, Barbarę Gwiazda i Monikę Wardęgę. Uczniowie pod kierunkiem pań przedstawiły show pt.,,Mam to coś”. Poszczególne grupy uzdolnionych dzieci z klas 0-IV zaprezentowały  swoje talenty. Był m.in. balet ,,Jezioro łabędzie”, układ  cheerleadingu oraz występ zespołu Kołaczkowiaczki . Zespół taneczny  składający się z  dzieci z klasy 0, który  przygotowała pani Monika Wardęga, przedstawił taniec pałucki. Dzieci występowały w przepięknych strojach ludowych ufundowanych przez Stowarzyszenie Nasza Nadzieja z Kołaczkowa. Jednak niekwestionowaną gwiazdą show ,,Mam to coś” był występ Szymona Grobelskiego, który wcielił się w postać Danuty Rinn i zaprezentował piosenkę pt. ,,Tyle wdzięku” Jego występ był na tyle sugestywny, iż niektórzy myśleli naprawdę, że śpiewa dziewczyna, podobnie jak z tańcem łabędzi:) Część artystyczna była niezwykle zabawna,  żywiołowa , przyniosła chwile wzruszenia wszystkim widzom. Na zakończenie Stowarzyszenie Nasza Nadzieja przygotowała także atrakcje w postaci występu iluzjonisty Szymona Swedrowskiego i  zespół muzyczny „Kołaczkowianki” i słodkiego poczęstunku.
 
Agnieszka Kobierowska 
 
logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.