naglowek
menu
menu
naglowek

S 5 - spotkanie informacyjne - 28.07.2016

Autor: iwo Data 2016-07-29 15:33:01
                   28 lipca w świetlicy wiejskiej w Kołaczkowie odbyło się  spotkanie przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, projektantów, budowniczych, kierownictwa budowy trasy S- 5 na naszym terenie z zainteresowanymi mieszkańcami, którzy najbardziej odczują na własnej skórze realizację tego projektu. Mieszkańcami, których posesje w całości albo częściowo zamienią się w trasę szybkiego ruchu.

                Wszyscy wiedzieli od kilkudziesięciu lat, że nasza szosa z Szubina do Bydgoszczy będzie miała inny charakter niż dotychczas - ale to było jedno wielkie oczekiwanie, przyjmowanie do wiadomości, że nie wolno się rozbudowywać w najbliższym sąsiedztwie drogi E - 5, nie wolno zmieniać dachu, nie wolno stawiać domu czy dobudować dodatkowych pomieszczeń w istniejących lokalach..... Teraz to się zmienia - PRAWDOPODOBNIE  rok przyszły pokaże, że te plany się zaczynają realizować i rozpoczną się roboty przy budowie S - 5 !!

Piszę PRAWDOPODOBNIE ,  ponieważ ostatnie lata pokazały, że pewnym można być czegoś dopiero wtedy, kiedy to można zobaczyć czy dotknąć ....... Widać zaawansowanie, ale .......

                Planów i projektów było wiele - w dniu dzisiejszym pokazano nam plany, które też nie wiadomo, czy są ostateczne. Mniej więcej mieszkańcy wiedzieli, kogo dotkną wyprowadzki i wyburzenia - ale okazało się,  że dla niektórych jest to szok i niespodzianka !!!!  Powstanie MOP -u przy ulicy Rzemieślniczej zbulwersowało wiele osób. Mieszkańcy tej ulicy i właściciele prosperujących tam zakładów rzemieślniczych nie mieli pojęcia, że z dnia na dzień dowiedzą się, że mają sobie szukać innego miejsca do życia i do pracy. Teren MOP-u wejdzie także na inne działki / tyły ulicy Pałuckiej / , co także bardzo mocno i niespodziewanie  zagrozi funkcjonowaniu firm znajdujących się przy tej ulicy.  

                Poza tym nie ma zgody mieszkańców Kołaczkowa na usytuowanie Miejsca Obsługi Pasażera w środku wsi, w terenie zabudowanym z trzech stron - MOP w takim miejscu będzie przekleństwem dla połowy wsi, dla mieszkańców w tak bliskim sąsiedztwie ! Nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi, dlaczego akurat tutaj, skoro niedaleko są tereny niezabudowane, które byłyby na pewno tańsze dla inwestora i lepsze dla podróżnych. Wiele było projektów S - 5 przez ostatnie lata  -  raz  w nich był MOP w Kołaczkowie , innym razem go nie było ..... do samego końca nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać !!!  Czy na pewno opłaca się inwestorowi zapłacenie odszkodowań właścicielom istniejących tam domów, warsztatów i restauracji  !?  Czy jest jeszcze jakaś szansa na zmianę projektu i rezygnację z MOP -u w tym akurat miejscu ?!  Projekt nie jest jeszcze ostateczny !!!

Padają pytania, kto wpadł na taki pomysł, dlaczego nie było konsultacji z mieszkańcami czy kimś, kto zna teren i wie, że taki pomysł jest niedorzeczny. Szkoda tylko, że za czyjeś pomysły i dziwne propozycje będą płacić przez wszystkie kolejne lata mieszkańcy Kołaczkowa.

                Kilkoro mieszkańców, którzy  mieli propozycje i pytania dot. realizacji inwestycji,  skierowało je na piśmie do Generalnej Dyrekcji. Poszło także pismo podpisane przez Sołtysa Kołaczkowa i naszą radną - dot. m.in. chodnika wzdłuż szosy, który w nowej wersji nie został uwzględniony.

                Przy realizacji tego typu inwestycji wielu z nas musi się liczyć z niedogodnościami, stratami, problemami transportowymi, wykupami, przeprowadzkami ........ musimy się uzbroić w cierpliwość, liczyć na to, że wszelkie koszty będą jak najmniejsze -  musimy to przeżyć. Dla Kołaczkowa to jest tym bardziej trudne, że inwestycja będzie realizowana w środku wsi. Miejmy nadzieję, że wszystko potoczy się w miarę dobrze i finalnie będziemy z tego zadowoleni ! 

                 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:51:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.