naglowek
menu
menu
naglowek

Dożynki Gminne 2016

Autor: iwo Data 2016-09-10 11:19:49
     Od lat Kołaczkowo dokłada swoją cegiełkę do organizacji Dożynek Gminnych. Obowiązkowym elementem jest stoisko oraz wieniec dożynkowy ! Tym razem pojawiliśmy się na Dożynkach Gminnych w Wąsoszu - 4 września 2016 r.

     Także w tym roku nie powstydziliśmy się wspaniale zaopatrzonego stoiska - nasza radna Anna Kijowska, sołtys Violetta Kończal oraz kilka naszych kołaczkowskich aktywistek stanęło na wysokości zadania. Degustacja naszych potraw : kluski z kapustą i skrzeczkami, zupa klopsowa, chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi z nadzieniem kaszankowym, pyszne ciasta, nalewki własnej roboty i jeszcze kilka innych propozycji cieszyły się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników Dożynek. Na naszym stoisku było smaczne, wesoło i sympatycznie !!!

     Wieniec dożynkowy, reprezentujący sołectwo Kołaczkowo , tradycyjnie pojawił się w Korowodzie Dożynkowym.  Dzień wcześniej nasz wieniec wziął udział w konkursie na Dożynkach Powiatowych w Iwnie.  Został tam uhonorowany zajęciem II miejsca wśród wszystkich prac z całego powiatu. Jesteśmy, oczywiście, z tego bardzo dumni. Gratulujemy wykonawczyniom - paniom z Koła KGW, które wraz z Janiną Andruszkiewicz ten wieniec wykonały.

     Dożynki są formą podziękowania rolnikom za ich trud włożony w pracę na roli i za to aby nie zabrakło chleba na polskich stołach. Od wiosny do jesieni potrzebne jest słońce i deszcz - tego dnia od rana świeciło słońce a dzień zakończył się deszczem ...... czyli było symbolicznie !!

     Do zobaczenia na kolejnych DOŻYNKACH za rok ! 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.