naglowek
menu
menu
naglowek

Zebranie wiejskie /14.09.2016/ - podział Funduszu Sołeckiego na 2017 rok

Autor: iwo Data 2016-09-14 22:49:47

     14 września 2016 roku w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie odbyło się zebranie wiejskie Sołectwa Kołaczkowo / Kołaczkowo, Stanisławka/. Na spotkanie przybył też Burmistrz Szubina Artur Michalak.

Główny cel spotkania - podział Funduszu Sołeckiego na 2017 rok. 

     Mieszkańcy dzielili kwotę 30 tys. złotych. Decyzją Zebrania pieniądze te zostaną przeznaczone na :

1. Chodnik / ul. Pałucka, Szkolna, miejsca parkingowe przed SP/ - 14.700,-

2. Organizacja Dożynek sołecko - gminnych                             - 5.000,-

3. Zakup namiotu z wyposażeniem / stoły, ławki/                     - 3.500,-

4. Zakup gruzu na utwardzenie drogi w Stanisławce                   - 3.500,- 

5. Kwiaty na skwery w centrum Kołaczkowa                             -   500,- 

6. Na zakupy - LZS VICTORIA                                              - 1.000,-

7. Na działalność / wyjazdy/ Kołaczkowianek                            - 1.000,-

8. Na zakupy /sportowe/ dla SP                                           -    500,-

9. Dla OSP Szubin                                                             -   300,-    

           W przyznanej kwocie nie zmieściła się propozycja wykonania progów zwalniających na ulicy Leśnej. Podchodząc ze zrozumieniem priorytetów tegorocznych - mieszkańcy zgodzili się na przełożenie tej inwestycji na rok przyszły. A potrzeba jest ogromna - drogą tą przejeżdża codziennie duża liczba samochodów  / mieszkańcy Kołaczkowa, Stanisławki Łachowa, Godzimierza, kilkadziesiąt aut pracowników pobliskiego przedsiębiorstwa ..../ i nie dla wszystkich istnieje coś takiego,  jak ograniczenie prędkości do 40 km / godz. Najbardziej na niebezpieczeństwo narażone są dzieci, które często rowerami lub pieszo tą drogą docierają do szkoły lub do sklepów.........Tą drogą przypominamy kierowcom, że to nie jest autostrada tylko środek wsi !!!!!    

     Planowany , przyszłoroczny budżet został przyjęty większością głosów przez mieszkańców, biorących udział w Zebraniu. Burmistrz Szubina Artur Michalak  stwierdził, że został on skonstruowany dla dobra sołectwa - pomimo dużego rozdrobnienia ......... a my mamy potrzeb tyle, że przydałaby się nawet podwójna kwota Funduszu !  

     W dalszej części Zebrania mieszkańcy podjęli temat budowy S - 5.  W dalszym ciągu jest sprzeciw dotyczący budowy MOP - u w środku wsi. Mieszkańcy stwierdzili, że to nie jest nasze ostatnie słowo i będziemy dalej walczyć o przesunięcie MOP - u  - dalej od naszych posesji.

     Kolejnym tematem, który został ponownie wysunięty to samochody stojące całymi godzinami i dniami na ulicach i chodnikach pod własnymi posesjami. Głównie chodzi o ulicę Słoneczną i Leśną. Na Słonecznej niekiedy nie można przejechać między pojazdami, które stoją po obu stronach ulicy.

Na Leśnej zastawiona jest autami często duża część chodnika, co utrudnia poruszanie się pieszych, matek z wózkami i dzieci na rowerkach, a stojące pojazdy w pobliżu ulicy Poziomkowej i na zakręcie na początku  Leśnej  od strony Kołaczkowa,  stanowią duże zagrożenie ze względu na zakręt i ograniczenie widoczności.

     Jest gorąca prośba mieszkańców tych rejonów - kierowcy,  stosujcie się do ograniczenia prędkości a właściciele samochodów z tych ulic - nie parkujcie godzinami na ulicy czy na chodniku  - przecież to nie problem wjechać na własne podwórko !!!

     Poruszono także temat przejęcia przez gminę dróg na działkach popegeerowskich w kierunku Zazdrości. Działki są własnością mieszkańców a drogi są Agencji Rolnej - właściciele działek mają tam już prąd, za chwilę będą mieć wodę - chcą zagospodarować ten teren, ale chcieliby, aby drogi były własnością gminy, oni będą płacić za nie podatki i będą pewni, że nikt im tego nie zabierze. Temat będzie kontynuowany przez zainteresowanych oraz UM.

     Na tym zebranie zakończono. 

             

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.