naglowek
menu
menu
naglowek

PTASIE STWORY na Pałuckim Zakątku - finał 15 września 2016 r.

Autor: iwo Data 2016-09-16 16:28:25
     Niecodzienny gość odwiedził Kołaczkowo 15 września 2016 r. Andrzej Kruszewicz - ornitolog, podróżnik, założyciel i szef AZYLU dla ptaków w warszawskim zoo, autor i tłumacz wielu publikacji - przybył na Pałucki Zakątek z wykładem o ptakach. Jego obecność była nagrodą dla uczestników konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pałucki Ośrodek Badań i Edukacji w Kołaczkowie,  pn. PTASIE STWORY.

     Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziało 37 dzieci z terenu powiatu nakielskiego. Prace były niesamowite. Po raz kolejny dzieci pokazały swoją wyobrażnie, niespotykane pomysły, swoje talenty artystyczne..... / zdjęcia wszystkich prac można obejrzeć na facebook-u, na profilu "Pałucki Zakątek " - warto tam zajrzeć /.

     Do czego ptaki mają pióra, dlaczego są one często kolorowe, jak ptaki widzą, dlaczego mamy na zimę zostawiać słonecznik w swoich ogródkach, dlaczego ptaki bezkarnie mogą siedzieć na linii energetycznej, o czym mówi znalezione ptasie pióro, jak zrobić z ptasiego pióra pióro do pisania.........i wiele innych odpowiedzi na tego typu pytania padło w czasie spotkania z panem Kruszewiczem. Wykład był interesujący  dla małych jak i dla dorosłych uczestników.

     W końcowej części spotkania Pani Joanna Lewandowska - prowadząca finał konkursu -  wraz z Panem Andrzejem wręczyli małym artystom dyplomy, upominki oraz zaprosili do przygotowanego, smacznego poczęstunku. Sympatyczne spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników. 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 06:10:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PI?TKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.