naglowek
menu
menu
naglowek

Andrzej Grubba - patronem Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie - 23 września 2016 r.

Autor: iwo Data 2016-09-26 14:19:57

             Baczność !

              Sztandar Szkoły Podstawowej imieniem Andrzeja Grubby w Kołaczkowie - wprowadzić !! 

                  Tak od dnia 23 września 2016 roku będą rozpoczynały się wszystkie ważne uroczystości w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie.

                    Tego dnia po raz pierwszy wprowadzono Sztandar Szkoły i oficjalnie nadano Szkole imię Andrzeja Grubby!!! 

                 Przybyłych gości oraz wszystkich obecnych powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej Maciej Lisowski - szczególnie ciepłe słowa powitania skierował do rodziców Andrzeja Grubby !

                 Sztandar został wprowadzony przez przedstawicieli fundatorów a jednocześnie rodziców uczniów SP. Po odczytaniu przez Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Szubinie, Tomasza Kaszewskiego,  Uchwały o nadaniu Szkole Podstawowej w Kołaczkowie imienia Andrzeja Grubby , Zastępca Burmistrza Krystyna Sichel przekazała na rece dyrektora SP Macieja Lisowskiego Sztandar. Poświęcenia Sztandaru dokonał proboszcz naszej Parafii Ksiądz Kanonik Mirosław Wdowiak - po modlitwie przekazał On kilka ciepłych słów całej szkolnej społeczności, która po tylu latach doczekała się imienia i Sztandaru.

                 Fundatorzy Sztandaru zostali poproszeni przez Dyrektora Szkoły o wbicie symbolicznych gwożdzi w drzewce Sztandaru oraz dokonali wpisu w nową Księgę Pamiątkową, która rozpocznie kolejny etap historii SP w Kołaczkowie.

                 Bardzo wzruszającym momentem było wystąpienie mamy Andrzeja Grubby - na uroczystość przybyli rodzice / Ludomira i Alojzy / naszego patrona oraz Jego bratowa. Mama Andrzeja Grubby przedstawiła nam sylwetkę swojego syna , pokazała, jakim dobrym i współczującym był człowiekiem, przekazała kilka anegdot o Nim - było to tak ciepłe i wzruszające wystąpienie, że u wielu z obecnych osób łezka pokazała się w oku. Przez te kilka chwil Pani Ludomira zdobyła serca i sympatię obecnych - kwiaty, przywiezione przez gości, powędrowały - spontanicznie i bez chwili wahania - na ręce mamy naszego patrona !

                  Pani Ludomira podarowała kilkorgu naszym młodym tenisistom koszulki, które na pewno przyniosą im szczęście w tenisowych zmaganiach !

                   Dyrektor Szkoły Maciej Lisowski przyjął od przybyłych gości  wiele sympatycznych słów gratulacji i życzeń sukcesów w dalszej realizacji pedagogicznych i sportowych działań. Obdarowany także został podarunkami dla Szkoły i uczniów. Z dużym wzruszeniem zostały przyjęte gratulacje i życzenia od dyrektora Szkoły w Rynarzewie Janusza Nowakowskiego, który przekazał je w imieniu i w  asyście dyrektorów i przedstawicieli wszystkich Szkół z terenu naszej gminy !!! 

                  Obecni na uroczystości mogli obejrzeć wystawę zdjęć Andrzeja Grubby oraz wystawę prac naszych uczniów . Zostali także zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która pokazała kawałek historii szkoły a także przybliżyła sukcesy naszych młodych tenisistów, którzy sięgają już po najwyższe laury - nawet na szczeblach centralnych.

             Prezentację przygotowała  Agnieszka Grobelska, uroczystość prowadziły : szefowa Komitetu Organizacyjnego Nadania Imienia Szkole Barbara Gwiazda oraz Katarzyna Kubiak.

             Na zakończenie Dyrektor SP Maciej Lisowski podziękował wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na uroczyść nadania imienia naszej Szkole, wszystkim sponsorom, osobom, które wspierały i udzielały pomocy w organizacji  tego działania, nauczycielom, uczniom, pracownikom Szkoły - wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę  do takiego finału kilkumiesięcznej pracy.

              Gratulujemy całej społeczności szkolnej i życzymy wielu sukcesów w pracy pedagogicznej i na polu sportowym !  

                 Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą !!!  -  życiowe motto Andrzeja Grubby niech także będzie hasłem przewodnim dla naszych dzieci i młodzieży, dla których Szkoła Podstawowa jest pierwszym krokiem w życie !! 

 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.