naglowek
menu
menu
naglowek

3 pażdziernika 2016 - wypadek na E-5 - kierowcy ratują się objazdem ulicami Kołaczkowa

Autor: iwo Data 2016-10-03 23:17:49
     Czarny poniedziałek w Kołaczkowie - tak możemy zapewne nazwać ten dzień. Dzień, który był pechowy dla kierowców dwóch aut, które w godzinach popołudniowych zderzyły się ze sobą w okolicach przystanku autobusowego. Osobowy VW New Beetle zderzył się z Citroenem Jumpy - kobieta, kierująca osobowym autem, została odwieziona do szpitala. Mamy nadzieję, że nic poważnego Jej się nie stało

     Kołaczkowo często pojawia się w mediach - wypadki zdarzają się tutaj bardzo często. Najczęściej z powodu brawury i głupoty kierowców, którzy " nie znają się"  na znakach drogowych, ignorują czerwone światło na E - 5, nie zważają na dzieci idące poboczami dróg i ulic , ignorują  ograniczenia prędkości  na terenie wsi ........ ile razy można trąbić wszem i wobec, że środek wsi to nie autostrada i czasami trzeba udowodnić, że dorośli mają więcej wyobrażni niż maluchy  / ? / ....... że należy zwolnić, widząc idące poboczem czy chodnikiem dzieci .........  

     To było tak a propos  bezpiecznego poruszania się po naszej wsi, o której ostatnio dużo było słychać z tego powodu , że  KOŁACZKOWO PIĘKNIEJE  ! Fakt  - wystarczy się przespacerować ulicami i drogami naszego Kołaczkowa,  zatrzymać się na skwerach,  przysiąść na ławeczkach, popatrzeć na zadbane ogródki i przyległe tereny do poszczególnych posesji ! Oczkiem w głowie aktywu wiejskiego jest centrum Kołaczkowa - chodniki, kwietniki, skwery z kwiatami .......

      I tym naszym centrum dziś przejechały setki różnorakich pojazdów - nie spodziewaliśmy, że drogą E -5 porusza się aż tyle TIR - ów !!!!  W momencie wypadku i zablokowaniu  szosy, kierowcy szybko znależli objazd - ruch dwukierunkowy potoczył się ulicami : Powstańców Wielkopolskich, Szkolną i Pałucką i .......z powrotem.  

Ulice te nie są przystosowane do takiego ruchu, pojazdy osobowe sobie radziły, ale ogromne TIR - y, szczególnie przy mijaniu się,  miały ogromny problem z przejazdem. Ruch toczył się po  jezdni, chodnikach, przyległych rowach - świadkowie dziwią się ogromnie, że nie doszło do kolejnej kolizji. A ktoś, kto połamał słupki na ulicach, pewnie tego nawet nie zauważył. W takich warunkach , przy takiej liczbie pojazdów - było bardzo niebezpiecznie !  

     Sołtys Kołaczkowa Violetta Kończal stwierdziła, że była bezradna - nasz dzielnicowy był po służbie i nie mógł się stawić w Kołaczkowie, dyżurny Komisariatu w Szubinie nie mógł przysłać nikogo do opanowania sytuacji i kierowania ruchem, ponieważ nie miał wolnych ludzi..... poniszczono chodniki, zniszczono i połamano asfalt w wielu miejscach, pogięto słupki, zniszczono trawniki przed posesjami,  rozjechano pobocza - tym bardziej, że od rana padał deszcz i podłoże było miękkie !!!!  Prawdopodobnie dokładny obraz zniszczeń zobaczymy jutro - o ile przestanie padać deszcz ! 

           Kilka dni temu Zebranie Wiejskie zdecydowało o budowie nowego chodnika na ulicy Szkolnej - gdyby już był ........ to by już go nie było !!!

            Zdaniem pani Sołtys najważniejsze było bezpieczeństwo mieszkańców - a bez pomocy policji i kierowaniu ruchem, istniało naprawdę duże zagrożenie - przy takim nasileniu ruchu środkiem wsi. Na szczęście nikt nie ucierpiał ...... ale było trudno i niebezpiecznie.

            Dzisiejszy czarny poniedziałek przypomniał Sołtysowi  Kołaczkowa sytuację sprzed dwóch czy trzech lat - wypadek na E - 5, objazd tymi samymi ulicami i wszystkie konsekwencje tej sytuacji .......... i zniszczenia, których nikt nie usunął, nikt nie pomógł w naprawieniu tamtych szkód. Violetta Kończal zadaje pytanie - co się będzie działo w momencie rozpoczęcia budowy S - 5 ????? Jakie mamy gwarancje, że nasze Kołaczkowo nie zostanie " rozjechane " ciężkimi pojazdami ???  

            Rozumiemy kierowców, którzy znależli się na trasie dzisiejszego wypadku - każdy szuka drogi wyjścia, aby nie stać w kilkugodzinnym korku ! My to rozumiemy i nikt nie zabronił jazdy po kołaczkowskich ulicach, ale szkoda nam tego, co zostało zniszczone - tym bardziej, że wiele prac wykonujemy w czynie społecznym. Ale i tak najważniejsze jest to, że jakoś to przeżyliśmy a pani z VW życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !! 

             Zapraszam do naszej galerii - za zdjęcia z wypadku i za zdjęcia chwilę po wypadku - dziękuję Panu M.Rejmentowi oraz Pani V.Kończal. 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:48:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 06:35:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.