naglowek
menu
menu
naglowek

Poezja i kwiaty Heleny Wyrzykowskiej. 16 listopada 2016 r. w Janowcu Wlkp.

Autor: Data 2016-11-19 18:25:31
Z twórczością Pani Heleny Wyrzykowskiej spotkaliśmy się kilka miesięcy temu - obchodom Dnia Kobiet w Kołaczkowie i podsumowaniu projektu Rok Kultury Pałuckiej towarzyszyła wystawa kwiatów naszej artystki oraz poznaliśmy Jej twórczość poetycką.

Jej wielu tekstom dołożona została muzyka i są śpiewane przez KOŁACZKOWIANKI. Talent Pani Helenki został także zauważony i doceniony przez zaprzyjażnioną kapelę ludowo - biesiadną FOLK - ROM z Janowca - panie z tej kapeli także pokochały Jej teksty i włączyły w swój repertuar.

16 listopada 2016 roku Klub Seniora z Janowca zorganizował wernisaż Heleny Wyrzykowskiej - została Ona zaproszona w gościnne progi Domu Kultury ze swoją twórczością literacką a także zorganizowana została wystawa kwiatów, które wychodzą spod Jej rąk.

Autorka wystąpiła przed publicznością prezentując swoją poezję - kilkadziesiąt osób w ciszy i skupieniu  wysłuchało Jej  wierszy ...... patriotycznych, regionalnych, nostalgicznych, mniej i bardziej osobistych, smutnych, radosnych....... Sama autorka potrafiła przekazać swoje emocje słuchaczom, którzy przyjęli Ją bardzo ciepło i wielkimi brawami nagrodzili występ. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa kwiatów, które tworzy pani Helena - precyzja wykonania, pomysł, delikatność  .........  ta wystawa była bajecznie kolorowa i ....po prostu piękna !

Wenisaż Heleny Wyrzykowskiej został zorganizowany w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludżmi, które odbywają się w Janowieckim Domu Kultury. Propozycja wyszła od Klubu Seniora a także została poparta przez  Romana Bleję, który prowadzi zespół KOŁACZKOWIANKI  oraz kapelę FOLK - ROM. Obecny był także Burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak. W spotkaniu nie zabrakło, oczywiście, koleżanek Helenki z zespołu KOŁACZKOWIANKI, rodziny i przyjaciół z Kołaczkowa.

Bardzo sympatycznym elementem wernisażu był występ członkiń kapeli FOLK - ROM ...... w ich wykonaniu  usłyszeliśmy teksty Heleny - na akordeonie akompaniował Roman Bleja. Zespół ADHD - swoim satyrycznym występem wprowadził atmosferę radości, wesołości i satyry ! 

Gratulujemy Pani Helenie Wyrzykowskiej talentu - poetyckiego i artystycznego - oraz odwagi i emocji, z jakimi potrafiła stanąć przed publicznością i pokazać to, co Jej w duszy gra !!! 

 

 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:51:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.