naglowek
menu
menu
naglowek

DOŻYNKI GMINNE 2017 / Kołaczkowo - 9.09.2017 /

Autor: iwo Data 2017-08-29 22:13:58
    Gmina Szubin, Sołectwo Kołaczkowo, Sołectwo Łachowo, Szubiński Dom Kultury - to główni organizatorzy tegorocznych GMINNYCH DOŻYNEK, które odbędą się 9 września 2017 r. w Kołaczkowie, na terenie Pałuckiego Zakątka.

     Przed kilkoma miesiącami z POWIATU NAKIELSKIEGO  padła propozycja zorganizowania na terenie gminy Szubin  Dożynek Powiatowych. Zapadła decyzja, że Szubin i Kołaczkowo podejmą się tego zadania. 

    Od ponad 6 miesięcy aktyw gminy i naszych sołectw podejmuje działania, które doprowadzić mają do takiego przebiegu Dożynek, aby było to prawdziwe święto wszystkich pracujących na nasz chleb codzienny

     11 sierpnia 2017 r. teren Polski, a także powiat nakielski,  został doświadczony nawałnicami, które poczyniły wiele szkód w miastach i na wsiach. W związku z tym Starosta Nakielski przed kilkoma dniami wycofał się z uczestnictwa w naszych wspólnych Dożynkach !

    Takim sposobem, 9 września 2017 r. w Pałuckim Zakątku w Kołaczkowie, odbędą się DOŻYNKI GMINNE , połączone z SOŁECKIMI. Taką decyzję podjął Komitet Organizacyjny - wraz z poparciem władz Gminy i członków Rady. Rolnicy i mieszkańcy wsi zostali doświadczeni przez aurę - postanowiliśmy nie przerywać naszych przygotowań i dostarczyć mieszkańcom i ich dzieciom chwilę zabawy i radości oraz  wspólnie podziękować za uzyskane plony i , przede wszystkim, podziękować rolnikom za ich trud - co jest odwieczną tradycją ŚWIĘTA PLONÓW.

     Program DOŻYNEK  odrobinę się zmienił, ale jest nadal bardzo bogaty i obfituje w wiele ciekawych propozycji : i tradycyjnych i nowatorskich!

     Rozpoczynamy Mszą Świętą, którą w naszym Kościele odprawi Proboszcz Parafii Kołaczkowo , ksiądz kanonik Mirosław Wdowiak. Po poświęceniu wieńców dożynkowych korowód uda się ulicami Kołaczkowa na teren Pałuckiego Zakątka, gdzie odbędą się tradycyjne obrzędy dożynkowe - przemówienia, podziękowania, dzielenie się chlebem .....

    W programie m.in.: występ Zespołu Dziecięcego KOŁACZKOWIACZKI, który działa przy Szkole Podstawowej, występ KOŁACZKOWIANEK oraz  Zespołu DOXX, pokazy kulinarne i degustacje - Adam Michalski, pokazy niezawodnych strażaków OSP, dla dzieci kucyki i dmuchańce, stoiska z zabawkami i watą, lody,  grochówka dla wszystkich, stoiska garmażeryjne,  festiwal wieprzowiny, loteria fantowa, stoiska sołeckie, konkursy stoisk, wieńców, wieczorna zabawa taneczna z DJ - em........

     Niewątpliwą atrakcją będzie WYCIECZKA DOOKOŁa ŚWIATA, którą proponuje gwiazda naszego święta Aleksandra Kostka.  

     W naszej galerii zobaczyć można zdjęcia z 5 spotkań ekipy organizatorów - ostatnie fotki są z dnia dzisiejszego - bez udziału przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Nakle.

Organizatorzy DOŻYNEK  zapraszają wszystkich chętnych do udziału w obchodach Święta Plonów i do wspólnego świętowania  w tym dniu na Pałuckim Zakątku !  

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 06:10:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PI?TKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.