naglowek
menu
menu
naglowek

Kołaczkowo podzieliło Fundusz Sołecki - zebranie wiejskie 20.09.2017

Autor: iwo Data 2017-09-21 00:29:31
      Fundusz Sołecki sołectwa Kołaczkowo na 2018 rok został podzielony ! Zebranie wiejskie podjęło decyzję na co, w 2018 roku,  zostanie przeznaczona kwota 37.135,90 złotych.

      Podjęte decyzje o przeznaczeniu Funduszu dotyczyły głównie działań, które będą skutkowały pozostawieniem po sobie materialnych efektów, które długo będą służyły większości mieszkańców.

      1. Wykonanie projektu dot. budowy ulicy Wiatrakowej       -    15.000,- zł.       21 głosów

      2. Wykonanie progów zwalniających na ulicy Leśnej           -      7.000,- zł.      21 głosów

      3. Budowa chodnika od ul. Słonecznej do ośrodka JUDYM   -    13.000,- zł.       26 głosów

      4. Kwiaty i inne nasadzenia na "Kozim Rynku"                   -         500,- zł.       26 głosów

      5. "Integracja" / pozostała kwota /                                   -    1.635,90 zł.       26 głosów

Propozycja przekazania kwoty 2.000,- złotych na działalność Zespołu Kołaczkowianki nie spotkała się z akceptacją zebranych. Żadne Stowarzyszenie działające na terenie sołectwa nie otrzyma w przyszłym roku pieniędzy z FS. Stowarzyszenia mają możliwość korzystania z propozycji konkursowych  z różnych żródeł, skierowanych właśnie dla Stowarzyszeń. 

      Po przegłosowaniu podziału FS obecni mieszkańcy, korzystając z obecności Burmistrza Szubina Artura Michalaka oraz naszej Radnej Anny Kijowskiej, poruszyli nurtujące ich tematy:

Ryszard Ptak - poruszył sprawę dokończenia realizacji budowy drogi sprzed lat -  od torów do szosy nakielskiej. Czy po zbudowaniu drogi do ul. Wiatrakowej będzie realizowany dalszy odcinek ?  Burmistrz wyjaśnił, że takie są plany i zamierzenia, są prowadzone rozmowy ze Starostą Nakielskim - kiedyś na pewno to zostanie wykonane - będzie to także alternatywa odciążenia Szubina, w celu dotarcia do Nakła.

Violetta Kończal - zaproponowała, aby zorganizować spotkanie mieszkańców sołectwa z budowniczymi naszego odcinka S- 5.  Zaproponowany termin - koniec listopada 2017 r.

Sołtys zaproponowała także, aby gmina zadbała o utwardzenie Dziekanki, która na czas budowy  " ekspresówki "  będzie służyć mieszkańcom w celu łatwiejszego dotarcia do Szubina. Poza tym poruszyła temat dróg, którymi będą mogli jeżdzić budowniczy drogi ciężkim sprzętem. Wykaz taki zostanie dostarczony Sołtysowi oraz mieszkańcom, aby mogli oni  przypilnowąć przestrzeganie przepisów przez budowlańców.

Anna Kijowska - podziękowała wszystkim, którzy pracowali przy organizacji Dożynek Gminnych i Sołeckich Kołaczkowo / Łachowo 2017, dzięki którym główni organizatorzy byli w stanie zorganizować imprezę na takim poziomie, na jakim się odbyła !!

Barbara Jahnke, Ryszard Ptak - wysoki poziom wody, zalane piwnice na ulicy Leśnej. R.Ptak zwrócił uwagę na konieczność sprawdzenia drożności przepływów i studzienek - w kierunku Szkocji, gdzie ten nadmiar wody powinien spłynąć, co także poprawi sytuację na ul. Leśnej. Zapytał także o to, na jakim etapie jest sprawa zamiany dróg na terenie Stanisławki. Burmistrz Artur  Michalak wyjaśnił, że do końca roku na pewno pozytywnie zostaną zakończone procedury zamiany  pomiędzy Waldemarem Kaczmarkiem a Gminą, Agencją, lasami....!

Stanisław Wyrzykowski - spytał o maszt telefonii komórkowej, który ma powstać w Rynarzewie. Burmistrz wyjaśnił, że trwa procedura odwoławcza związana z protestem mieszkanki Rynarzewa. Po 60 dniach sprawa się wyjaśni.

Zwracając uwagę na bezpieczne poruszanie się na terenie Kołaczkowa, obecni zwrócili się do Burmistrza Artura Michalaka o zajęcie się sprawą samochodów, które utrudniają ruch a niekiedy wręcz go blokują na ulicy Słonecznej i Leśnej. Parkujące auta na Słonecznej - po obu stronach ulicy -  blokują przejazd nią a większe gabarytowo pojazdy nie mieszczą się między stojącymi pojazdami. Oby nie zdarzyło się, że taką wąską luką nie przejedzie karetka lub straż pożarna. Poproszono Burmistrza o spowodowanie postawienia znaku zakazu postoju po lewej stronie ulicy Słonecznej. Auta będą mogły zatrzymywać się po stronie chodnika. Właściciele samochodów, mieszkańcy tejże ulicy, powinni wjeżdżać na swoje posesje a nie zostawiać na całe godziny czy dni,  pojazdy na ulicy.

Dużym zagrożeniem dla uczestników ruchu kołowego na ulicy Leśnej są stojące  także tam pojazdy na chodniku - wnioskującym chodzi głównie o początkowe numery posesji, które mieszczą się przy łuku drogi. Stojące tam często  pojazdy utrudniają widoczność i jazda obok nich jest niebezpieczna. Stojące samochody na chodniku utrudniają także poruszanie się pieszym. Obecni na zebraniu apelują także do mieszkańców ulicy Leśnej o wjeżdżanie na swoje posesje a nie pozostawianie aut , na długie  godziny,  na chodniku pod własną bramą !!

      Na tym zebranie zakończono. 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 06:10:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PI?TKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.