naglowek
menu
menu
naglowek

Odnowiony Krzyż na granicy Kołaczkowa i Zazdrości - poświęcony / 8.10.2017 r.

Autor: iwo Data 2017-10-08 20:48:26
      Każda Parafia - szczególnie wiejska - ma pod swoją opieką przydrożne Krzyże, które, stojąc od lat na rozstajach dróg,  tworzą szczególną historię tych miejsc.

     Przed laty odbywały się nabożeństwa majowe przy figurach w Stanisławce oraz na granicy Kołaczkowa i Zazdrości. Kilka lat temu został odnowiony Krzyż i pięknie urządzone Jego otoczenia w Stanisławce. Proboszcz Parafii w Kołaczkowie, Ksiądz dziekan Mirosław Wdowiak, na Mszy Św., odprawionej przy Krzyżu, poświęcił Go, w otoczeniu licznej grupy parafian.

      W tym roku od wiosny zostały podjęte prace nad odnowieniem i poprawie ogrodzenia i terenu wokół Krzyża w Kołaczkowie / Zazdrości. Parafianie, którzy podjęli się tego zadania, zrobili kawał dobrej roboty - tutaj także jest położona nowa kostka, wykonano nowe ogrodzenie, postawiono ławeczki, zakupiona została nowa figurka Matki Boskiej. Od czasu powstania Parafii w Kołaczkowie, nabożeństwa majowe odbywają się w Kościele. Jednakże,  od czasu do czasu,  parafianie spotykają się w maju przy Krzyżach - na wspólnym śpiewaniu pieśni Maryjnych. Miało to miejsce także w maju tego roku - w odrestaurowanym, pięknym miejscu. 

      W niedzielne popołudnie, 8 pażdziernika 2017 r., grupa parafian spotkała się z Proboszczem Parafii pw. Św. Wojciecha, Mirosławem  Wdowiakiem,  na wspólnej modlitwie i śpiewach przy tymże  Krzyżu. W tym dniu, odnowione pieknie miejsce,  zostało poświęcone ! Nie jedno nabożeństwo majowe jeszcze się na pewno tutaj odbędzie  - przy udziale  parafian, dla których droga jest tradycja, zapoczątkowana i wiele lat kontynuowana przez naszych dziadów i pradziadów ! 

 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 06:10:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PI?TKU W DNI ROBOCZE


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.