naglowek
menu
menu
naglowek

10 lat Ady - 17 września 2017 - nikt się tego nie spodziewał !

Autor: iwo Data 2017-11-20 23:01:31

    17 września 2017 r. minęło 10 lat od urodzenia Adrianny Kuśpy - dziewczynki, która urodziła się z dodatkowym chromosomem, który "zaprogramował" Jej życie i Jej rodziny !

     Ile walki musi stoczyć rodzina z chorobą niepełnosprawnego dziecka - wie tylko ten, kto do tej walki został "wybrany ", kto musi wiele, o wiele więcej pracy i wysiłku, niż inni, poświęcić takiemu małemu człowiekowi a przede wszystkim musi dać o wiele więcej miłości, która często łączy się z bólem i łzami, z bezsilnością ! Ale właśnie ta miłość najbliższych jest najważniejsza !!

     Ada często wyręczała swoją mamę w odbieraniu poczty ze skrzynki - i tu zaczęła się historia, z którą chcielibyśmy zapoznać naszych czytelników.....!

Poprosiliśmy Angelikę Kuśpę - mamę Adrianny - o opowiedzenie o Jej pomyśle i .....co z tego wyszło !! A wyszła .... "afera" na cały świat !! Zapraszamy do zapoznania się z historią, dzięki której dziesięcioletnia Ada z Kołaczkowa zdobyła przyjaciół na całym świecie !

 

 

 

 

       "Ada zawsze lubiła chodzić do skrzynki sprawdzić, czy jest jakiś list, czasem była ze trzy razy dziennie. Chyba robi to dlatego, że jest to jedno z niewielu miejsc gdzie może pójść sama. Niestety, rzadko coś było zaadresowane do niej, cały czas czekała na list od kuzyna Kuby, ale list nie przychodził. Dlatego też dwa tygodnie przed urodzinami Ady wpadłam na pomysł, żeby taką prośbę o listy napisać na Facebooku i w sobotę 2 września zamieściłam mój apel, choć miałam wątpliwości, czy znajdzie się chętny wysłać coś niepełnosprawnemu dziecku.

Już po godzinie pojawiły się pierwsze posty z prośbą o adres, potem następne. I tak spędziłam weekend na odpisywaniu .W niedzielę wieczorem nie dawałam już rady, bo próśb było co raz więcej, a telefon mój zaczął się już zawieszać i mimo obaw zamieściłam adres na stronie.

We wtorek przyszły pierwsze 5 kartek. Ada przybiegła uradowana do domu, a ja jej czytałam do kogo są: Adrianna Kuśpa. Ona na to : " i wszystkie do mnie????" " Tak " -  nie mogła uwierzyć i szybko otwierała koperty. Następnego dnia kartek było jeszcze więcej, a już 4 dni przed urodzinami listonosz przynosił je w workach pocztowych do domu. Dziennie było 4-5 dużych worków pełnych kartek i innych przesyłek - książeczki, gumki i spinki do włosów, bransoletki, naklejki, kolorowanki, laleczki, misie, kredki, pisaki ,itp.

      Do domu przychodził nie tylko listonosz, ale też kurierzy z przesyłkami z zagranicy, ze szkół , przedszkoli, z banków, oddziałów pocztowych, sklepów, biur, od prezydentów miast Polski, szpitali. Ada codziennie po szkole siadała i oglądała wszystkie przesyłki, oczywiście,  ile dała radę, bo było tego tyle, że w otwieranie była zaangażowana cała rodzina. Siedzieliśmy tak do wieczora, żeby posegregować kartki i prezenty. Było tego mnóstwo, aż padało pytanie: gdzie my to pomieścimy???

      Urodziny Adrianny przypadały w niedzielę.  W sobotę najpierw przyszedł bukiet kwiatów pocztą kwiatową, a wieczorem zapukał do drzwi Pan cukiernik i powiedział, że też ma przesyłkę dla Ady - dostała przepyszny tort. W niedzielę rano znowu zawitała poczta kwiatowa z kolejnym bukietem. 

W ten dzień Ada powiedziała : „ to są moje najfajniejsze urodziny i choć goście słabo dopisali to Ada i tak była bardzo zadowolona.

    Ada dostała ponad 8 tys. kartek, mnóstwo różnych pluszaków i innych prezentów. Częścią z nich postanowiliśmy podzielić z innymi,  bardziej potrzebującymi dziećmi. I tak prezenty powędrowały już do dzieci przebywających w szpitalach - w ramach akcji Mikołaje na motorach, do dzieci z Domu Dziecka w Kołdrąbiu - akcja Szkoły Podstawowej nr1 w Szubinie, dla dzieci stowarzyszenia Zespolaki i jeszcze trochę czeka na inne ciekawe akcje.

Myślę, że nikt nie będzie miał nam tego za złe, bo po co Adzie np. 4 takie same książki lub misie, skoro inne dziecko także się z tego ucieszy. 

        Wszystkim,  którzy wzięli udział w naszej akcji bardzo, bardzo dziękujemy!!! Najlepsze jest to, że Ada nadal otrzymuje kartki z pozdrowieniami od różnych osób z najróżniejszych zakątków świata – z czego się baaaardzo cieszy !!!

Za twe wszystkie chwile szczęścia, podarowane naszej Adriannie – dziękuję w Jej imieniu i całej naszej rodziny – Angelika Kuśpa, mama Ady."

           Myślimy, że na tym możemy zakończyć nasz artykuł - fakty mówią same za siebie  i możemy jedynie podziękować wszystkim za odzew i za serce pokazane małemu, niepełnosprawnemu dziecku.

Ada - życzymy Ci wiele  zdrówka i dużo słońca i radości w życiu ! 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.