naglowek
menu
menu
naglowek

S-5 Spotkanie informacyjne - 27.11.2017

Autor: Data 2017-11-29 14:25:40

     27 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie mieszkańców zainteresowanych postępem działań podejmowanych w temacie budowy drogi S - 5 na naszym terenie!

 

     Na zaproszenie Sołtysa Kołaczkowa Violetty Kończal w Kołaczkowie pojawił się Dyrektor Zespołu Odcinka nr 5 w firmie Pizzarotti Jacek Weretelnik.

Firma Pizzarotti to wykonawca naszego odcinka. Realizuje  budowę na zasadzie  : ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ .

    Ze strony mieszkańców padło wiele pytań, wiele uwag i pretensji dot. potraktowania podmiotowego ludzi na naszym terenie. Dotychczasowa walka o odsunięcie MOP - ów od centrum wsi nic nie dała i nie da !!  Po raz kolejny padło stwierdzenie , że człowiek nie jest elementem środowiska, z którym należałoby się liczyć !!!

     Kolejnym "kwiatkiem", który się pojawił na spotkaniu to funkcjonowanie ulicy Rzemieślniczej i Polnej - po pojawieniu się drogi dojazdowej. Mieszkający tam ludzie i zakłady rzemieślnicze zostaną bardzo ciekawie odcięci od Kołaczkowa. W/g planów i udzielonych nam informacji - nie ma możliwości pieszego wyjścia z tamtego terenu do wsi. Można tylko wyjechać samochodem, okrążając cały MOP . Na tejże drodze nie zaplanowano także chodników - a byłaby to alternatywa dla  poruszania się tylko samochodami - mieszkający tam ludzie, w tym dzieci udający się do szkoły, mogliby sobie robić codziennie  / dla zdrowia, pewnie ! / kilkukilometrowy spacerek wokół MOP - a, mając do wsi kilkadziesiąt metrów w linii  prostej! 

Zobowiązano Sołtysa  Kołaczkowa do zajęcia się tym tematem i podjęcie prób załatwienia sprawy w taki sposób, aby mieszkańcy tego terenu mogli normalnie żyć i funkcjonować. Zwrócono  uwagę obecnego na zebraniu Pana Weretelnika na ten problem - musi być on rozwiązany i piesze dotarcie do domów, do zakładów pracy tam funkcjonujących, do restauracji musi być załatwione!

     Osoby, które będą musiały opuścić swoje posesje, leżące na terenie budowy, interesowały się kiedy ruszy konkretnie budowa, kiedy będą wyceny i wypłaty, kiedy będą musieli się usunąć z tych terenów  ....... konkretnej odpowiedzi na te pytania nie ma. budowniczy wejdą w momencie, kiedy im te tereny zostaną przekazane.  

     Największym problemem dla wszystkich mieszkańców Kołaczkowa jest zaprojektowana budowa MOP w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań. MOP otoczony domami to ewenement na ogromną skalę .....zabiera się ludziom podwórka, wciskając pod okna parkingi, toalety, śmieci i wszystkie konsekwencje z tym związane ........nasze  propozycje usytuowania tych instalacji w innym miejscu były odrzucane na każdym szczeblu. I nikt nam nie chce powiedzieć DLACZEGO !  I niech nikt nam nie mówi, że nie walczyliśmy o zmianę projektu w tym temacie. Wysłanych pism zabrałaby się pewnie cała teczka .... !

     Budowa takich dróg jest konieczna - wszyscy to rozumieją. Tylko najważniejszym elementem w każdym działaniu powinien być człowiek. U nas się okazało, że zabrakło w pewnym miejscu jakiegoś chronionego zwierzaczka czy roślinki, co uratowałoby nas przed konsekwencjami budowy Miejsc Obsługi Podróżnych w środku wsi. Jest to może trochę gorzki żart - ale pojawił się także na tym spotkaniu !

      W  naszej galerii - kilka fotek z powyższego spotkania.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.