naglowek
menu
menu
naglowek

Na Słonecznej w Kołaczkowie

Autor: Data 2009-08-19 22:31:53
        Nasze Kołaczkowo to fajna wieś.... i jak to na wsi bywa - mamy polne drogi ! Mieszkamy na wsi, więc nikogo to nie dziwi, ale pojawia się problem, gdy droga w czasie deszczu zmienia się w bajoro, którego nie sposób przebyć. Taką ulicą jest ulica Słoneczna, gdzie nie ma kanalizacji, chodnika, asfaltu a woda wlewa się na posesje mieszkańców....

        Szukając wyjścia z tej sytuacji, mieszkańcy zdecydowałi na wiosennym zebraniu sołeckim, że spróbują temu zaradzić i spróbują położyć tymczasowy chodnik z jednej strony ulicy, który pozwoli suchą stopą ją przebyć. Rozpoczęło się poszukiwanie materiału " z odzysku", który można byłoby wykorzystać i takie przejście stworzyć do czasu konkretnego remontu Słonecznej.

         Z pomocą przyszedł nam Urząd Miejski i wskazał możliwość odzyskania płytek chodnikowych  z remontowanej ulicy Glinicy w Szubinie. Problemem było zerwanie ich i przygotowanie do transportu ale po raz kolejny mieszkańcy Kołaczkowa - konkretnie ulicy Słonecznej -  stanęli na wysokości zadania - zakasaliśmy rękawy i płyty zostały wyrwane i zapakowane na palety. Nie było łatwo, oj nie ! ! ! Transportem zajął się właściciel firmy, która Glinicę remontuje - notabene mieszkaniec naszego sołectwa. Teraz przed właścicielami poszczególnych posesji dalsza część zadania - położenie tego chodnika. Zapał zainteresowanych jest ogromny ale praca też nie łatwa....!!!

         Czy ktoś, widząc zaangażowanie Kołaczkowian, może powiedzieć, że czyny społeczne to relikt przeszłości ????? Zapraszamy do galerii !

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.