naglowek
menu
menu
naglowek

ZŁOTY JUBILEUSZ Koła Gospodyń Wiejskich w Kołaczkowie

Autor: Data 2009-10-25 22:03:45
     Rok 2009 jest rokiem ZŁOTEGO JUBILEUSZU Koła Gospodyń Wiejskich w Kołaczkowie.

     Koło powstało 50 lat temu z inicjatywy dwóch pań - Kazimiery Cholewczyńskiej i Heleny Filipowskiej, które skupiły wokół siebie grono kobiet, które chciały coś robić dla dobra społeczności wiejskiej i mieć wpływ na codzienne życie i kulturę życia na wsi. I takim sposobem Koło funkcjonuje do dziś! Pierwszą Przewodniczącą została Pani Kazimiera Cholewczyńska - w kolejnych latach funkcję tę piastowały Panie : Marianna Jarmołowicz, Wanda Czapla, Danuta Grocholska, Alicja Jahnke, Daniela Krawczak-Wełnitz oraz obecna przewodnicząca Anna Wolender.

     23 pażdziernika 2009 roku członkinie Koła świętowały tę rocznicę w Oberży Stara Winnica w Kołaczkowie wraz z zaproszonymi gośćmi, którzy przybyli na uroczystość z gratulacjami, kwiatami i upominkami dla Koła. W spotkaniu wzięli udział : Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński wraz z zastępcą Mariuszem Piotrkowskim i sekretarzem Gminy Renatą Kabulla, Starosta Nakielski Tomasz Miłowski oraz członek Zarządu Rady Powiatu Zbigniew Sabaciński, Przewodnicząca WZKIR Zofia Kozłowska, Zastępca Dyrektora Banku Spółdzielczego w Szubinie Aleksandra Grześkowiak, była Przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet w Szubinie Kazimiera Szlauderbach, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie Jacek Osiński, Sołtys Kołaczkowa Irena Wojciechowska, przedstawicielki Kół z terenu gminy Szubin.

     Spotkanie otworzyła i prowadziła Przewodnicząca Koła Anna Wolender, która w imieniu członkiń  KGW Kołaczkowo powitała przybyłych gości. Szczególnie serdeczne słowa zostały skierowane do pań : M.Jarmołowicz, D.Grocholskiej i D.Krawczak-Wełnitz - byłych Przewodniczących oraz do seniorek, które przyjęły zaproszenie i przybyły na spotkanie z obecnymi działaczkami. 

      Po krótkim przedstawieniu historii Koła, sprawozdaniu z działalności i wystąpieniach zaproszonych gości nastąpiła część mniej oficjalna - życzenia, gratulacje, upominki, kwiaty oraz chóralne STO LAT odśpiewane przez wszystkich obecnych na uroczystości. W dalszym ciągu nastrój został podtrzymany przez KOŁACZKOWIANKI, które zaśpiewały kilka piosenek ze swego repertuaru - obecnych nie trzeba było namawiać do włączenia się do wspólnego śpiewania...! Przy instrumentach muzycznych Zespołowi towarzyszyli : Grażyna Wentzel i Robert Korwel, który swoim solowym występem szczerze wzruszył wszystkich słuchaczy.

      Jubileuszowe spotkanie przebiegło w sympatycznej i ciepłej atmosferze - do zobaczenia na obchodach kolejnych rocznic!

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 17:12:00
NIE KURSUJE 25,26.12, 1.01, 1 I 2 DZIEŃ WIELKANOCY, NIE KURSUJE 24,31.12; WLK. SOBOTADOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 16:45:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 18:00:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 17:18:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.