naglowek
menu
menu
naglowek

Pasowanie pierwszoklasistów w SP Kołaczkowo

Autor: iwo Data 2009-11-03 11:47:57
     29 pażdziernika 2009 roku piętnaścioro dzieci urodzonych w 2002 roku zostało uroczyście przyjętych w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie. Pełnoprawnymi uczniami zostało 6 dziewczynek i 9 chłopców - wszyscy są mieszkańcami Kołaczkowa.

     Tradycją jest, że oficjalne pasowanie  czyni pierwszaka " regularnym " uczniem naszej szkoły. W tym roku także starsi koledzy, wychowawczyni oraz rodzice postarali się, aby to ważne wydarzenie miało swoją uroczystą oprawę i na zawsze zostało w pamięci i serduszkach naszych siedmiolatków.

     W tym dniu szkoła zamieniła się w kowbojskie miasteczko pod rządami szeryfa Krystiana i kowbojów, którzy hasali na swoich rumakach i poddawali młodszych kolegów i koleżanki  próbom, które miały zdecydować o ich przyjęciu w szeregi kowbojskiej braci. Okazało się, że dla pierwszaków nie stanowi problemu jazda na dzikich koniach czy rzuty do celu. Dowiedli, że śmiało mogą zamienić birety, w których prezentowali się bardzo poważnie a jednocześnie uroczo, na kowbojskie kapelusze!

     Decyzja szeryfa i kowbojskiej braci o przyjęciu siedmiolatków do społeczności szkolnej, została potwierdzona przez Dyrektora Szkoły, Pana Jacka Osińskiego, który uroczyście pasował każdego nowego ucznia. Wychowawczyni, Pani Aleksandra Ojrzanowska, w ciepłych słowach powitała ich jako pełnoprawnych uczniów i swoich podopiecznych na kolejne 3 lata. Każde dziecko otrzymało z rąk Dyrektora i Wychowawczyni nominację oraz teczkę, w której znajdą miejsce wszystkie ważne dokumenty dotyczące przebiegu edukacji. Nie zabrakło także życzeń i gratulacji od nauczycieli, którzy na ręce Wychowawczyni przekazali piękny kwiat, który na pewno na długie lata będzie ozdobą pierwszej klasy. 

     Po części oficjalnej wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu - dumni pierwszoklasiści, delegacje klas II - VI, nauczyciele, rodzice, kowboje z szeryfem oraz Nikodem, najmłodszy, kilkudniowy mieszkaniec Kołaczkowa  spotkali się przy wspólnym stole, gdzie mogli skosztować pysznego ciasta.

     Wychowawczyni pierwszoklasistów, Pani Aleksandra Ojrzanowska, serdecznie dziękuje uczniom klasy VI oraz rodzicom, którzy bardzo mocno zaangażowali się w organizację spotkania, przygotowując poczęstunek oraz włączyli się w wykonanie uroczego wystroju  klasy i patio.

     Dla pierwszoklasistów zaczyna sie nowy, bardzo ważny etap w życiu - życzymy im jak najlepszych ocen przez wszystkie kolejne lata spędzone w szkolnych ławach a czas spędzony w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie niech zawsze wspominają z radością i sentymentem.POWODZENIA !

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.