naglowek
menu
menu
naglowek

"NAD STAWEM - LATEM NAD WODĄ, ZIMĄ NA ŁYŻWACH" - koniec projektu.

Autor: Data 2009-12-14 20:47:07
     Wiosną 2009 roku przystąpiliśmy do konkursu, ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Nakle. Nasze starania zakończyły się sukcesem - zostaliśmy laureatami, otrzymując 4.000,- złotych na realizację projektu. Podjęliśmy się zorganizowania terenu rekreacyjnego na miejscu nieużytku leżącego przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Kołaczkowie - jest to miejsce położone w centrum wsi - ale od ulicy oddalone jest o kilkadziesiąt metrów.

     Na miejscu zastaliśmy nieforemny nieużytek, zarośnięty, nierówny, otaczający zanieczyszczony, porośnięty staw. Zadanie, jakie postawiliśmy przed sobą, nie było proste ! Należało zrobić - wytyczyć dokładne granice terenu,  wyrównać go, wybagrować staw, wykonać umocnienie brzegów / faszynowanie /, dowieżć i rozsypać ziemię pod trawę, uprawić ją i przygotować do wysiewu, posiać trawę, zagrabić teren i powałować. Kolejnym zadaniem było wykonanie ławek - przygotowanie desek, oszlifowanie ich, pomalowanie, wykonanie betonowych podstaw.....na koniec zmontowanie ich, dowiezienie nad staw, ustawienie i umocowanie ich wokół stawu. Droga, prowadząca do stawu była praktycznie nieprzejezdna - musieliśmy ją odgruzować, wyrównać, wysypać piaskiem - jednym słowem przywrócić ją do normalnego stanu, aby można było się po niej bezpiecznie i swobodnie poruszać.

     Realizując nasz projekt, skorzystaliśmy z pomocy wynajętych firm, które wykonały fachowe roboty przy bagrowaniu stawu i faszynowaniu brzegów - bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe ze strony Burmistrza Szubina oraz pomoc organizacyjną udzieloną nam przez Wydział Ochrony Środowiska i Naczelnika Wydziału Panią Iwonę Kubiak. Wszystkie pozostałe prace zostały wykonane społecznie przez aktyw Stowarzyszenia "Nasza Nadzieja" i Rady Sołeckiej z Kołaczkowa i Stanisławki oraz mieszkańców Kołaczkowa, którzy odpowiedzieli na apel o konieczności wykonania poszczególnych prac nad stawem.  W tym miejscu, z całą odpowiedzialnością, możemy stwierdzić, że w Kołaczkowie czyn społeczny wcale nie jest pustym hasłem ani reliktem przeszłości - w naszych czynach dwukrotnie brało udział po kilkanaście osób - i dorośli i młodzież. Serdecznie dziękujemy tym społecznikom za wykonaną pracę i zaangażowanie.

     11 grudnia 2009 roku - po zrealizowaniu wszystkich założeń, zawartych w projekcie - dokonaliśmy oficjalnego otwarcia terenu rekreacyjnego " Nad stawem...."! Aby tradycji zadość się stało - została przecięta wstęga przez Starostę Nakielskiego Pana Tomasza Miłowskiego, Burmistrza Szubina Pana Ignacego Pogodzińskiego i Prezesa Stowarzyszenia i Sołtysa Irenę Wojciechowską. Na uroczystość otwarcia zostali zaproszeni wszyscy , którzy byli zaangażowani w realizację naszego zadania i swoim wkładem - finasowym czy własną pracą - przyczynili się do tego, że projekt został szczęśliwie zakończony. Jesteśmy wdzięczni za każdą okazaną nam pomoc i wkład pracy - DZIĘKUJEMY!

     W związku z tym ,że jest to teren rekreacyjny, który ma służyć mieszkańcom Kołaczkowa i Sołectwa, liczymy, że wszyscy będziemy dbać o to, aby spełniał on swoją rolę i że w każdej chwili będzie można wybrać się tam na spacer i przyjemnie spędzić czas. Mamy nadzieję, że zima pozwoli na to, aby uczniowie, pod opieką nauczyciela w-f, mogli spędzać tam lekcje , ucząc się jazdy na łyżwach!           

     Na pierwsze, wspólne spotkanie mieszkańców, które będzie inauguracją naszych spotkań rekreacyjnych i integracyjnych, zapraszamy wiosną - spotkamy się na pikniku przy ognisku......w przyszłości, być może, zostanie tam wybudowany stały grill, z którego będzie można korzystać przez cały okres "grillowy" !

     Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania naszego projektu i że w Kołaczkowie mogło powstać miejsce, które na pewno podnosi atrakcyjność naszej miejscowości. Wierzymy, że wszyscy mieszkańcy chętnie będą tam się wybierali na letnie spacery. Życzymy miłego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

     Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie " Nasza Nadzieja " w Kołaczkowie oraz Radę Sołecką Kołaczkowo - Stanisławka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 17:12:00
NIE KURSUJE 25,26.12, 1.01, 1 I 2 DZIEŃ WIELKANOCY, NIE KURSUJE 24,31.12; WLK. SOBOTADOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 16:45:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 18:00:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 17:18:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.