naglowek
menu
menu
naglowek

Zebranie wiejskie w Sołectwie Kołaczkowo

Autor: iwo Data 2010-04-26 23:39:15
     W dniu 26 kwietnia 2010 roku w świetlicy w Kołaczkowie odbyło się zebranie wiejskie, w którym wzięli udział mieszkańcy Sołectwa Kołaczkowo - Stanisławka.

     Z mieszkańcami spotkali się : Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński, Członek Zarządu Powiatu Nakielskiego Zbigniew Sabaciński, Radna Rady Miejskiej w Szubinie Terasa Stachowiak, przedstawiciel Komisariatu Policji w Kołaczkowie, nasz dzielnicowy Sebastian Jabłoński, pracownik Urzędu Miejskiego i  prokolant zebrania Grażyna Bakaj.

     Zebraniu przewodniczyła Sołtys Kołaczkowa Irena Wojciechowska, która przedstawiła sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej i działań podejmowanych w Sołectwie w ubiegłym roku. Zapoznała także mieszkańców z najbliższymi planami i budżetem sołeckim na rok obecny.

     Burmistrz Szubina, Pan Ignacy Pogodziński, zapoznał obecnych z budżetem gminnym - realizacja budżetu w roku ubiegłym i plany na rok bieżący. W ogólnym zarysie zapoznał obecnych z planami Gminy a przede wszystkim skupił się na działaniach dotyczących naszej miejscowości, czyli na tematach najbardziej interesujących zebranych.  Największe zainteresownie wzbudził temat modernizacji i zakończenia budowy Szkoły Podstawowej, plany dot. budowy kanalizacji ściekowej w Sołectwie oraz problem stanu dróg i chodników. Mieszkańców interesowało także zaawansowanie działań dotyczących budowy cmentarza w Kołaczkowie.

     Członek Zarządu Powiatu Zbigniew Sabaciński,  przedstawił działania podejmowane przez Starostwo Powiatowe na terenia Powiatu i gminy Szubin. Mieszkańcy byli nieco zawiedzeni, że tym razem Starostwo nie zainwestuje żadnych konkretnych pieniędzy na terenie naszego Sołectwa.

     Dzielnicowy, Sebastian Jabłoński ustosunkował się do spraw związanych z bezpieczeństwem na naszych drogach i ulicach - mieszkańcy skarżyli się na kierowców motocykli i samochodów, które jeżdżą zbyt szybko i stanowią zagrożenie dla pieszych, a szczególnie dzieci, poruszających się po naszych ulicach. Istnieje także problem psów chodzących luzem po wsi, które wypuszczane są przez właścicieli oraz takich bezpańskich, które najprawdopodobniej znudziły się ich właścicielom.......zwierzęta takie zagrażają bezpieczeństwu.....szczególnie pieszych i rowerzystów!

     Na koniec zebrania Sołtys Irena Wojciechowska  zaprosiła mieszkańców na festyn integracyjny dla mieszkańców Sołectwa , który odbędzie się na  boisku szkolnym  22 maja 2010 roku - Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej na naszym terenie realizuje projekt "Nauczyć się radzić samemu"....W czasie realizacji programu odbędą się warsztaty skierowane dla określonych grup społecznych, wybranych przez MOPS ! Dla wszystkich mieszkańców - dla tych malusińskich i dla dorosłych skierowany będzie w/wym. festyn.

     W drugiej połowie wakacji letnich spotkamy się na zebraniu, na którym mieszkańcy podejmą decyzję, na co przeznaczymy Fundusz Sołecki w 2011 roku - będzie to kwota około 22 tysiące złotych. Rada Sołecka prosi o przemyślenie tematu i propozycje przeznaczenia tych pieniędzy. 

     Rada Sołecka dziękuje gościom oraz mieszkańcom Sołectwa za udział w zebraniu.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.