naglowek
menu
menu
naglowek

Inwestuj w siebie - rozwiń skrzydła

Autor: iwo Data 2010-05-24 18:50:08
     Pod takim tytułem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie realizuje  projekt, współfinansowany z funduszy Uni Europejskiej, skierowany do mieszkańców Kołaczkowa. Czas trwania programu : maj - czerwiec 2010r.

     Najważniejszym celem projektu jest aktywizacja społeczna mieszkańców, pomoc w dążeniu  do podnoszenia swojego wykształcenia, zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności wiejskiej, podniesienie wiary we własne siły, wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za własne życie.....

     Od miesiąca maja 17 mieszkańców Kołaczkowa spotyka się z doradcą zawodowym - Pani Joanna Rygielska, prowadząca  zajęcia, potrafiła już od pierwszych zajęć zintegrować  zebraną grupę oraz zainteresować wszystkich zaproponowaną tematyką! Przez psychologa zostaną także przeprowadzone warsztaty psychologiczne. Dzieci uczestników projektu zaproszone zostaną na wspólną wycieczkę. MOPS zaproponował także atrakcje skierowane dla wszystkich mieszkańców Kołaczkowa - dwa festyny: integracyjny oraz integracyjno-edukacyjny.

     Festyn integracyjny mamy już za sobą - odbył się 22 maja na boisku szkolnym. W organizacji imprezy współpracowali z sobą : pracownicy MOPS Szubin /autorzy projektu/, Szkoła Podstawowa, Rada Sołecka, świetlica wiejska. Cele programu zostały przedstawione przybyłym mieszkańcom przez kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie, panią Renatę Michalak.

     Impreza odbywała się pod hasłem wspólnej zabawy, sportowej rywalizacji, gier i zabaw dla milusińskich. Dla wszystkich zaproponowano grochówkę i kiełbaskę z grilla, napoje oraz słodycze. Dzieci chętnie korzystały z przejażdżek na kucykach. Oprawę muzyczną zabezpieczył DJ "DOMBEK " - Piotr Domżalski, który nie tylko umilał pobyt odjazdową muzyką, ale także porywał dzieciaki do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Nasze dzieci lubią się bawić, więc nie trzeba było ich namawiać do wspólnej zabawy i rywalizacji. Motywacją były także  nagrody, które otrzymali zwycięzcy wszystkich konkurencji.

     Dodatkową atrakcją były balony - rozdawane dzieciom przez panie z MOPS - u - a także wizyta naszej mieszkanki Halinki Żygowskiej, która po raz kolejny odwiedziła dzieciaki ze swoimi balonami - kilkadziesiąt długich balonów w rączkach dzieci zmieniły boisko szkolne w kolorową, balonową łąkę!

     Gwożdziem sportowej rywalizacji - na zakończenie spotkania -  było przeciąganie liny: dzieci stanęły w szranki z dorosłymi. Dawno już ta konkurencja nie trwała tak długo.......wygrali dorośli ale mieli trudny orzech do zgryzienia.....długo dzieciaki nie pozwoliły przeciągnąć liny na ich stronę. Rewanż - na kolejnym festynie!!!

     Uczestnicy -  a było nas  około 150  osób - dziękują organizatorom za udaną zabawę. Do zobaczenia we wrześniu na kolejnym spotkaniu w Kołaczkowie.

     .....a jak się bawiliśmy? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

    

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 17:12:00
NIE KURSUJE 25,26.12, 1.01, 1 I 2 DZIEŃ WIELKANOCY, NIE KURSUJE 24,31.12; WLK. SOBOTADOKĄD: SZUBIN,OS.SPÓŁDZIELCZE
GODZINA: 16:45:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 18:00:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 17:18:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.