naglowek
menu
menu
naglowek

Dożynki Gminne 2010 w Królikowie

Autor: iwo Data 2010-08-27 21:47:41
     21 sierpnia 2010 roku w Królikowie odbyły się DOŻYNKI GMINNE.

     Mieszkańcy Kołaczkowa także uczestniczyli w tym gminnym święcie rolników i mieszkańców gminy. Przybywających gości już na pograniczu Królikowa witały postaci wykonane z balotów słomianych oraz wesoło przybrane podwórka i ogródki przydomowe.

     Dożynki rozpoczęto przemarszem korowodu dożynkowego z boiska na teren obchodów, na czele którego jechały bajecznie kolorowo ubrane maluch, ciągnik i wóz konny. Nasi burmistrzowie, starosta nakielski, dyrektor Banku Spółdzielczego, przedstawiciele Rady Gminnej oraz szubińskiej Policji, sołtys Królikowa - na pewno nie często korzystają z przejażdżki takim pojazdem!

     Msza Święta celebrowana była przez trzech księży - Dziekana Dekanatu Szubińskiego, kapelana rolników oraz Proboszcza parafii Słupy. Organiście towarzyszyła orkiestra dęta.

     Po Mszy Świętej odbyła się część oficjalna - starostowie dożynek wręczyli Naszemu Burmistrzowi Ignacemu Pogodzińskiemu chleb, który obiecując sprawiedliwe jego dzielenie , razem ze swoim zastępcą Mariuszem Piotrkowskim, łamał się nim ze wszystkimi obecnymi.

     Po przemówieniach wręczono nagrody i wyróżnienia dla twórców wieńców dożynkowych. Komisja miała "twardy orzech do zgryzienia" - wybór nie był łatwy. Spośród 14 wieńców pierwsze miejsce zajął wieniec sołectwa Małe Rudy, drugie - wieniec sołectwa Zamość, trzecie - wieniec sołectwa Królikowo.

     W konkursie na stoisko dożynkowe pierwsze miejsca zajęły sołectwa - Królikowo, Tur, Retkowo. Praktycznie były to nagrody dla Kół Gospodyń Wiejskich, które te stoiska i dania przygotowały i serwowały.

     Dożynki tegoroczne miały też swój inny cel - był to ciąg dalszy zbiórki dla powodzian z Zalesia Gorzyckiego, które to sołectwo jest wspierane przez Królikowo, Tur i inne miejscowości naszej gminy. Kolejne kilka tysięcy złotych wspomoże potrzebujących tam rolników i mieszkańców tej wsi.

     Nasz wieniec znalazł się wśród wyróżnionych - koronę jego wieńczyła łódż z Matką Boską Patronką Powodzian. Nawiązaliśmy w ten sposób do fali powodzi, która w ostatnim czasie nawiedziła nasz kraj!   Tradycyjnie już, wieniec został wykonany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich - pod kierownictwem naszej miejscowej artystki Pani Janki Andruszkiewicz, której wieńce w ubiegłych latach zajmowały najwyższe lokaty w konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Rada Sołecka składa serdeczne podziękowanie Pani Jance oraz wszystkim członkiniom Koła zaangażowanym w wykonanie wieńca i reprezentowanie naszego sołectwa w Gminnym Święcie Plonów.

     Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z dożynek.

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:48:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:43:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.