naglowek
menu
menu
naglowek

POŻEGNANIE LATA - Kołaczkowo 2010

Autor: Data 2010-08-30 14:58:28

    28 sierpnia 2010 r.  mieszkańcy Kołaczkowa żegnali mijające lato. Organizacja imporez plenerowych wiąże się zawsze z wielkim stresem - musi być odpowiednia pogoda! Także tym razem z ogromnym niepokojem patrzyliśmy w niebo.

 

     W Bydgoszczy i Szubinie padały ulewne deszcze - Kołaczkowo chyba zasłużyło na lepszą pogodę.....pokropiło nas tylko odrobinę i festyn się odbył!

     Tradycyjnie zaproponowaliśmy spędzenie czasu na wesoło naszym dzieciom - brały udział w zabawach, grach, konkursach, jeżdziły na kucykach, zjeżdżały na dmuchanej zjeżdżalni i mogły się wyszaleć na trampolinie. Wygrywały słodkie oraz rzeczowe nagrody. Mogły zajadać się watą cukrową oraz popcornem, kupić los na loterii. Do wspólnej zabawy przy taktach muzyki  zachęcał i pociągał ich DJ Marek, który zabezpieczał oprawę muzyczną.

     Impreza miała w sobie także poważny element sportowy - na boisku został rozegrany mecz inaugurujący sezon piłkarski B - klasy. Zawodnicy VICTORII  Kołaczkowo grali z zespołem z Samoklęsk Dużych. Nie byliśmy gościnni dla naszych gości - wygraliśmy 7 : 0.

     Dużą atrakcją dla uczestników był przyjazd grupy motocyklistów PROMOTORA  Kołaczkowo wraz z goszczącymi u nas kolegami z Kcyni. Efektowny wjazd ponad 20 motocykli wzbudził ogromne zainteresowanie. Zaproponowane przejażdżki hondami, yamahami czy ścigaczami cieszyły się dużym powodzeniem.

     Poza zabawą nasze Pożegnanie lata miało także poważny element - kontynuowaliśmy rozpoczętą wcześniej zbiórkę na powodzian. Rada Sołecka podjęła decyzję o zorganizowaniu pomocy dla powodzian z gminy Gąbin........wspomożemy potrzebujących mieszkańców  wsi, leżącej niedaleko nas - z okolic Płocka. W świetlicy wiejskiej nadal trwa zbiórka darów rzeczowych, można przekazywać pomoc finansową na ręcę Sołtysa Ireny Wojciechowskiej lub na konto Stowarzyszenia Nasza Nadzieja.

     Każdy dar z naszej strony będzie pomocą dla poszkodowanych w powodzi. W rozmowie z burmistrzem Gąbina dowiedzieliśmy się, że rolnicy z tamtych terenów potrzebują bardzo nasion na poplon - najlepiej gorczyca - oraz zboża siewnego, aby mieli czym zasiać swoje pola. Akcja zbiórki trwa nadal - po jej zakończeniu poinformujemy wszystkich o jej efektach. Wielu ludzi już pokazało swoje serca - przekazując dary i pieniądze oraz biorąc udział w licytacji na naszym festynie. Kilka naszych mieszkanek także dołożyła swoją cegiełkę - upieczony placek oraz chleb ze smalcem i ogórkiem także przyniósł pewien dochód na ten cel. Postawą charytatywną okazali się także nasi motocykliści!

     Nasz festyn zakończyła zabawa taneczna dla dorosłych, którzy bawili się do póżnych godzin wieczornych.

     Rada Sołecka dziękuje wszystkim, którzy okazali swoją pomoc przy organizacji naszej corocznej imprezy, podarowali przedmioty na licytacje, pracowali w trakcie festynu i przyczynili się do jego sprawnego przebiegu. 

    

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:51:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.