naglowek
menu
menu
naglowek

Zebranie wiejskie - fundusz sołecki na 2011 rok

Autor: iwo Data 2010-09-17 00:50:27
     16 września w świetlicy wiejskiej spotkali się mieszkańcy Sołectwa Kołaczkowo - Stanisławka celem podjęcia decyzji o przeznaczeniu funduszu sołeckiego na 2011 rok.

     Przed przystąpieniem do dyskusji na temat funduszu zostały poruszone bieżące sprawy dotyczące naszego sołectwa:

---w listopadzie odbędą się wybory do Rady Gminnej oraz Rady Powiatu. Sołtys Kołaczkowa zwróciła się z apelem do mieszkańców aby ich wybór padł na kandydatów, którzy wykazali się swoją dotychczasową aktywnością i na których możemy liczyć ! Nie może się powtórzyć sytuacja z poprzednich wyborów - decyzja startowania do Rad powinna być przemyślana przez potencjalnych kandydatów. Ktoś, kto planuje " przesiedzieć "  kadencję - nie pracując dla swojego środowiska - nie powinien wyrazić zgody na kandydowanie! Propozycja wpisania na listę jakiejkolwiek opcji - w celu " podciągnięcia " lidera listy, także powinna się spotkać z odmową ! Od nas samych zależy czy nasze sołectwo będzie wreszcie miało  swojego radnego, który będzie dbał o interesy naszych miejscowości!

Rada Sołecka apeluje do mieszkańców o głosy dla kandydatów, którzy,  naszym zdaniem,  na nie zasługują i na pewno będą dobrze reprezentować nasze interesy na forum gminy i powiatu.

Rada Gminy:

Ryszard Ptak - obecny członek Rady Sołeckiej - sprawdzony działacz społeczny, który aktywnie uczestniczy we wszystkich działaniach na rzecz naszego środowiska.

Marcin Stefanowicz - aktywny członek Zarządu Klubu Sportowego VICTORIA - także niejednokrotnie wykazał się społecznikowską postawą i zaangażowaniem w sprawach dot. naszej miejscowości.

Rada Powiatu:

Jacek Osiński - dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie, członek Rady Sołeckiej oraz Sekretarz Stowarzyszenia Nasza Nadzieja. Wiele juz lat zaangażowany w rozwój i promocję naszego sołectwa.

     W chwili obecnej nie posiadamy wiedzy o innych kandydatach z naszego terenu!

---pomoc dla powodzian - akcja jest kontynuowana. Pod koniec miesiąca zawieziemy zebrane i zakupione towary dla mieszkańców sołectwa Troszyn Polski.

---wycinka drzew - z drzew ściętych przy szkole - zostaną zrobione deski, które zostaną wykorzystane do wykonania ławek, m.in. na placu zabaw.

---problem biegających luzem psów - apel do mieszkańców : trzymajmy nasze zwierzaki w zagrodach - stanowią zgrożenie. Zgłoszenie do zabrania ich do schroniska jest sprawą bardzo kosztowną a kara dla ustalonego właściciela to mandat 200,-zł.

---powrócił problem chodnika na ulicy Pałuckiej - mieszkańcy zaproponowali aby zdobyć kostkę - może być  " z odzysku ", aby tymczasowo ten chodnik podnieść i poprawić wystające, stanowiące zagrożenie dla przechodniów płytki.

---poruszono temat Orlików, które powstają w wielu miejscowościach - nawet takich, gdzie nie ma drużyn piłkarskich. Nasi piłkarze grają już 50 lat a tego typu boiska nie posiadamy !!! Mamy zapewnienie Burmistrza Szubina, że przy szkole powstanie boisko wielofunkcyjne - czekamy na nie z niecierpliwością!

---Dyrektor Szkoły Jacek Osiński przedstawił obecnym bieżącą sytuację dot. remontu szkoły - liczymy na to, że zgodnie z planem , rozpocznie się on już w tym roku.

FUNDUSZ SOŁECKI na 2011 rok.

     Fundusz Sołecki na 2011 rok to kwota 22.111,-zł. Obecni  na zebraniu mieszkańcy zdecydowali, że przeznaczony on zostanie na budowę GRZYBKA na boisku Victorii. Będzie to inwestycja na 2 lub 3 lata. Konstrukcja metalowa z zadaszeniem o promieniu około 10 m. W pierwszym roku pieniądze zostaną wykorzystane na wykonanie koniecznej dokumentacji - będzie to koszt około 3 - 4 tys. zł.,  oraz pozostała kwota na zakup materiałów. Część robocizny zostanie wykonana przez wynajęte firmy a część społecznie przez mieszkańców. Na budowę  " grzybka ' przeznaczamy 20.000,- zł. Pozostała kwota 2.111,- zł. zostanie przeznaczona na imprezy kulturalno - integracyjne dla mieszkańców.

W zebraniu wzięło udział 20 osób - takie wydatkowanie funduszu sołeckiego poparło 18 osób, 2 osoby wstrzymały się od głosu.

 

 

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 17:12:00
NIE KURSUJE 25,26.12, 1.01, 1 I 2 DZIEŃ WIELKANOCY, NIE KURSUJE 24,31.12; WLK. SOBOTADOKĄD: ŻNIN, D.A.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, SOBIEJUCHY)
GODZINA: 16:29:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 16:40:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 17:18:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.