naglowek
menu
menu
naglowek

WESTERNOWY festyn w Kołaczkowie

Autor: iwo Data 2010-09-29 10:10:41
     26 września 2010 roku w Kołaczkowie odbył się festyn integracyjny, kończący  projekt  INWESTUJ W SIEBIE - ROZWIŃ SKRZYDŁA , realizowany w naszej miejscowości przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie.

     Projekt był realizowany z funduszy unijnych - w trakcie jego trwania grupa mieszkańców mogła skorzystać z zajęć z doradcą zawodowym, psychologiem, kosmetyczką. Wszyscy mieszkańcy zostali zaproszeni na 2 festyny integracyjne - ostatni odbył się 26 września 2010 roku. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały panie z MGOPS z Szubina z panią Beatą Masiakowską na czele wraz z kierownikiem panią Renatą Michalak. Propozycja zorganizowania festynu w stylu westernowym spotkała się z żywym oddżwiękiem - na imprezie pojawiły się indianki, kowboje i inne postaci rodem z filmów o dzikim zachodzie.

     Po raz kolejny oprawę muzyczną zabezpieczył  "DJ Dombek" - Piotr Domżalski z Kcyni, który wspaniale bawił dzieci i przez kilka godzin niezmordowanie prowadził gry i zabawy z nimi. Swoimi propozycjami i pomocą wspomagał go dyrektor naszej szkoły, Pan Jacek Osiński wraz z córką Karoliną, która czuwała nad przebiegiem i oceną proponowanych konkurencji.

     W trakcie imprezy został podsumowany konkurs rysunkowy - temat: uzależnienia - prace oceniały panie: Renata Michalak i Beata Masiakowska wraz z zastępcą burmistrza Szubina panem Mariuszem Piotrkowskim, który także skorzystał z zaproszenia na nasz festyn.

     Atrakcją było pojawienie się zespołu country z Bydgoszczy - mieliśmy okazję obejrzeć tańce w ich wykonaniu a także wziąć udział w nauce tańca do muzyki country. Zabawa była przednia!!

     Mieszkańcy, którzy to niedzielne popołudnie zechcieli spędzić na wspólnej zabawie mogli skorzystać z  przygotowanego posiłku - grill cieszył się dużym powodzeniem. Mozna było napić się kawy, herbaty, chłodnych napojów także nie zabrakło. Mozna było posmakować rogalików oraz skorzystać z zaproszenia naszych pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które serwowały pyszne racuchy oraz chleb ze smalcem i ogórkiem.

     Gośćmi pikniku byli również motocykliści PROMOTORA  - tym razem także nie zawiedli i pojawili się na swoich maszynach, budząc entuzjazm, szczególnie kilkuletnich uczestników!

     Dzieci mogły szaleć także na trampolinie oraz ujeżdżać grożnego byka a także tłumnie garnęły się do przejażdżek na prawdziwych konikach. Boisko szkolne mieniło się barwami żółtych balonów, które dzieci otrzymały od organizatorów. Kilka godzin wspólnej zabawy, liczny udział w grach, tańcach, konkursach zapewne usatysfakcjonowły naszych milusińskich, co było widać na ich pomalowanych twarzach......wygrane nagrody cieszyły  tych małych i tych większych!

     Poważnym elementem spotkania było stoisko z materiałami na temat m.in. uzależnień - można było porozmawiać na ten temat z pracownikami MGOPS - a także wizyta policjantów z szubińskiego komisariatu, z naszym dzielnicowym Sebastianem Jabłońskim,  którzy przybyli z propozycją znakowania rowerów.

     W festynie wzięło udział około 300 naszych mieszkańców -  uczestnicy rozeszli się w godzinach wieczornych. Kilka godzin wspólnej zabawy zakończył nasz wodzirej Piotr Domżalski, który wystrzałem z colta ogłosił zakończenie spotkania, dziękując za wspólną zabawę i mówiąc.....DO ZOBACZENIA !

     Mieszkańcy Kołaczkowa wraz z Sołtysem dziękują pani Renacie, Beacie i wszystkim paniom z MGOPS w Szubinie za kilkumiesięczną  pracę, wykonaną w naszej miejscowości, za spotkania, za wspólną zabawę. Będziemy ten okres wspominać z sympatią i zadowoleniem. DZIĘKUJEMY !

     ......a jak się bawiliśmy ? Można to zobaczyć w naszj galerii ! 

    

   

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.