naglowek
menu
menu
naglowek

Herb klubowy LZS "Victoria"

Autor: Edi Data 2010-10-29 13:26:32
Z okazji tegorocznych obchodów 50-lecia naszego klubu LZS "Victoria" Kołaczkowo przygotowany został klubowy Herb.

„Piłka nożna jako dyscyplina sportowa, z którą dzisiaj się utożsamiamy ma przeszło 100 lat. Zmieniały się na przestrzeni wieków przepisy rozgrywek, mody odzieżowe i muzyczne, powstawały i znikały państwa. U zarania rozgrywek najpierw najważniejszą rolę odgrywały drużyny, później zaś przekształcały się one w kluby piłkarskie. Dawno temu przywiązywano dużą wagę do koloru koszulek, spodenek oraz... czapek z pomponami, w których grali zawodnicy !! Ba, historycy piłki twierdzą, że właśnie barwy klubowe wywodzą się od barw nakryć głowy piłkarzy !!! Później barwy te połączone zostały z innymi elementami bliskimi sercu zawodników i działaczy i w ten sposób powstały herby klubowe. Na ziemie polskie w XX wieku chyba już jednak dotarła „piłkarska tradycja” w miarę unormowana. Wprawdzie do dzisiaj można przeczytać, że przed I Wojną Światową jakaś dzika drużyna grała w koszulkach o kolorze X i stąd jej późniejsza nazwa, przydomek, lub ten kolor został uwieczniony w barwach klubu.”

                                                                (źródło: www.zaglebie.walbrzych.pl)

Nie inaczej jest z naszymi barwami. Granatowy, czerwień i niebieski to odwieczne kolory strojów piłkarskich naszej drużyny. I chodź przez te 50 lat zdarzało się, że nasi piłkarze zakładali koszulki również w innych kolorach, prędzej czy później jednak wracali do tych barw, które z czasem stały się tradycją. Ażeby zwyczaju stało się zadość, granatowy, czerwień i niebieski wplotły się również w nasz herb klubowy.

Projektu tego herbu podjął się Pan Tomasz Mikuła z Rynarzewa. Za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Herb naszego klubu LZS „Victoria” Kołaczkowo składa się z tarczy i umieszczonego na nim godła. Tarcza w pionowych pasach w kolorach granatowym, czerwonym i niebieskim symbolizuje barwy klubowe, natomiast godło –Litera V nawiązuje do nazwy naszego klubu „Victoria”. Na naszym herbie znajduje się również napis Kołaczkowo, rok powstania klubu 1960 i emblemat LZS.

Herb to znak rozpoznawczy pełniący funkcję wyróżnika klubu. Dlatego też nasz herb klubowy zostanie zarejestrowany w rejestrze heraldycznym abyśmy mogli się nim oficjalnie posługiwać. Ma on służyć rozpoznawaniu naszej drużyny nie tylko  przez inne kluby piłkarskie ale również przez kibiców. Mamy nadzieję, że nasi kibice za pomocą tego znaku będą jeszcze bardziej utożsamiać się z naszą drużyną i gorąco nam kibicować. A godło Victoria zaprowadzi nas do zwycięstwa.

 

Zapraszamy do obejrzenia herbu w galerii.

 

 
logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:05:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: GNIEZNO
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY, ŻNIN)
GODZINA: 07:02:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 08:33:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.