naglowek
menu
menu
naglowek

WYBORY SAMORZĄDOWE 2010

Autor: Edi Data 2010-11-08 22:10:25

Kandydaci z naszego sołectwa: 

 

Do rady miejskiej w Szubinie:

Ryszard Ptak, lat 50, zam. Stanisławka, bezpartyjny

Anna Wolender, lat 60, zam. Kołaczkowo, PSL

Beata Woźniak, lat 42, zam. Kołaczkowo, bezpartyjna 

 

Do rady powiatu:

Eugeniusz Czyż, lat 58, zam. Kołaczkowo, SLD

Waldemar Piotr Kaczmarek, lat 55, zam. Kołaczkowo, PSL

Jacek Osiński, lat 53, zam. Kołaczkowo, bezpartyjny

Kandydaci na burmistrza:  

1. Michalak Artur Jan, lat 43, wyższe KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP Rynarzewo, członek Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej


2. Pilarska Danuta Stanisława lat 60, średnie KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Szubin, członek Prawa i Sprawiedliwości


3. Pogodziński Ignacy Ryszard, lat 63, wyższe KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ Szubin, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej


4. Rzeski Dawid Jan, lat 26, wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA RAZEM Szubin, nie należy do partii politycznej


5. Sabaciński Zbigniew, lat 48, wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIA OBYWATELI POWIATU NAKIELSKIEGO Szubin, nie należy do partii politycznej

 

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada 2010, a druga tura (tylko bezpośrednie wybory na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast) – 5 grudnia 2010.


Lokale wyborcze będą - uwaga, zmiana! – otwarte w godz. 8:00-22:00. 

W przeciwieństwie do wyborów prezydenckich i parlamentarnych możesz głosować tylko w miejscu swojego zamieszkania.

Miejsce stałego zamieszkania nie jest jednak równoznaczne z miejscem zameldowania. Jeśli więc np. mieszkasz i pracujesz w Warszawie, ale wciąż jesteś zameldowany i wciągnięty do spisu wyborców w rodzinnej miejscowości, możesz dopisać się do rejestru wyborców w gminie, w której rzeczywiście mieszkasz. Wystarczy, że złożysz – najpóźniej do 19.11.2010 – odpowiedni wniosek w urzędzie gminy. Pamiętaj, że wpis do rejestru będzie obowiązywać także w czasie następnych wyborów, np. parlamentarnych w 2011.

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, a lokal w Twojej komisji wyborczej ma bariery architektoniczne, możesz do 16.11. 2010 złożyć w urzędzie gminy, również przez upoważnioną osobę, wniosek o przeniesienie Cię do takiego lokalu, do którego będziesz mógł się dostać.
Osoby niepełnosprawne lub powyżej 75 roku życia mogą głosować przez pełnomocnika. Wniosek w tej sprawie możesz złożyć w urzędzie gminy najpóźniej do 12.11. 2010.

Jak oddać ważny głos
W lokalu dostaniesz cztery karty do głosowania w wyborach: do rady gminy, rady powiatu, sejmiku wojewódzkiego, na wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Na każdej z kart do głosowania zawsze jest umieszczona zwięzła informacja o sposobie głosowania.

Jak głosować do rady gminy
W gminach do 20 tys. mieszkańców – stawiasz krzyżyk przy nazwiskach maksymalnie tylu kandydatów (ze wszystkich list), ilu radnych wybieranych jest w danym okręgu. Zwyciężają ci, na których głosowało najwięcej osób. W gminach powyżej 20 tys. mieszkańców – możesz postawić tylko jeden krzyżyk przy jednym wybranym kandydacie. Oznacza to, że głosujesz na listę, z której on startuje, ale jednocześnie wskazujesz na niej osobę z pierwszeństwem do uzyskania mandatu. (W naszej gminie stawiasz krzyżyk przy nazwisku tylko jednego kandydata.)
 

Jak głosować do rady powiatu
Stawiasz krzyżyk przy nazwisku tylko jednego kandydata – oznacza to, że oddajesz głos na listę, z której startuje, ale równocześnie przyznajesz mu pierwszeństwo w uzyskaniu mandatu.

Jak głosować do sejmiku wojewódzkiego
Stawiasz krzyżyk przy nazwisku tylko jednego kandydata – oznacza to, że oddajesz głos na listę, z której startuje, ale równocześnie przyznajesz mu pierwszeństwo w uzyskaniu mandatu.

Jak głosować w wyborach bezpośrednich na wójta (burmistrza, prezydenta miasta)
Stawiasz krzyżyk tylko przy jednym nazwisku. Jeśli jakiś kandydat otrzyma więcej niż połowę ważnych głosów, oznacza to, że zwyciężył już w I turze. Jeśli nie – 5 grudnia 2010 w Twojej gminie odbędzie się II tura, do której przejdą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów.

Pamiętaj!
Żeby Twój głos był ważny, musisz postawić w kratce obok nazwiska znak „X”. Jeśli się pomylisz, nie dostaniesz nowej karty do głosowania
.
  


logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 06:48:00
KURSUJE W SOBOTY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA, NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCYDOKĄD: SZUBIN
(PL. KOŚCIELNY)
GODZINA: 06:55:00
KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 07:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTYDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:43:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE ORAZ W SOBOTY


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.