naglowek
menu
menu
naglowek

JUBILEUSZ 50-lecia Klubu Sportowego LZS VICTORIA w Kołaczkowie

Autor: Data 2010-11-18 00:40:02
     Kiedy w 1960 roku młodzi ludzie w Kołaczkowie postanowili kopać piłkę, nie sądzili, że spotkają się.....ze szronem na głowach......po pięćdziesięciu latach, na obchodach ZŁOTEGO JUBILEUSZU ! 

     Tak.....Klub Sportowy LZS VICTORIA w Kołaczkowie powstał w 1960 roku i.....młodzi ludzie nadal tę piłkę w Kołaczkowie kopią!

     Z tej okazji obecny Zarząd zorganizował spotkanie, w którym wzięło udział około 120 osób. Spotkali się zawodnicy, którzy grali w Klubie przez te wszystkie lata, działacze, sympatycy oraz oczywiście obecni  piłkarze VICTORII. Na zaproszenie organizatorów w obchodach wzięli udział: Starosta Nakielski Pan Tomasz Miłowski, Przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Toruniu Pan Michał Marszałkowski, Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy Pan Michał Dołożenko, Burmistrz Szubina Pan Ignacy Pogodziński wraz z Zastępcą Panem Mariuszem Piotrkowskim, Sołtys Kołaczkowa Pani Irena Wojciechowska, przedstawiciele MGZSiR w Szubinie, przedstawiciele firm, organizacji i instytucji działających na naszym terenie.

     Obchody Jubileuszu otworzył Pan Sławomir Grobelny - obecny Przewodniczący Klubu, który po oficjalnym otwarciu i powitaniu przybyłych gości oddał prowadzenie imprezy Panu Marcinowi Stefanowiczowi.

     Po przedstawieniu przewidywanego porządku spotkania głos zabrał Pan Mieczysław Godek, który przedstawił historię VICTORII. Wrócił pamięcią do czasów, kiedy sportowcy przenosili się ze swoim boiskiem z miejsca na miejsce......jak z jednego placu zostali przegnani /.....bo np. w tym miejscu ktoś stawiał dom..../, to szukali innego kawałka pola, gdzie mogli się sportowo wyżywać. Obecne boisko VICTORII to chyba piąta lub szósta lokalizacja, która została im przyznana w 1970 roku. W tym też roku rozpoczęto budowę "małej" szatni, która została rozbudowana w latach 1983 - 84. Obiekt ten był budowany a następnie modernizowany w czynie społecznym - społecznicy i aktyw zostali uhonorowani za to medalem "Najcenniejsza Inicjatywa Roku", który z rąk ówczesnego Prezesa Rady Państwa Henryka Jabłońskiego odebrali  Panowie Eugeniusz Grobelski i Eugeniusz Czyż.

     Nasi sportowcy mogą się także pochwalić kontaktami międzynarodowymi - w 1984 roku zawodnicy VICTORII gościli kolegów z BSG "Traktor" z NRD. Rewanżowe spotkanie odbyło się na boiskach niemieckich kolegów w Mollenbeck w 1987 roku.

     Przedstawiając historię Klubu Pan Mieczysław Godek  bardzo mocno zaakcentował to, że Klub działa tyle lat tylko dzięki społecznikom - ludziom, dla których piłka nożna to ogromna pasja i ważny element życia. Gdyby nie ich pasja, zaangażowanie i społeczna praca, nie byłoby tego spotkania. Takich społeczników było i jest wielu, ale była grupa, która pociągnęła za sobą innych. I tym ludziom należą się szczególne podziękowania : Eugeniusz Czyż, Eugeniusz Grobelski, Eugeniusz Hejnicki, Mieczysław Godek, Roman Janowski Sławomir Grobelny, Walerian Wożniak, Józef Czyż.

     Z okazji Jubileuszu został przygotowany herb Klubu - obejrzeć go można w galerii naszej strony. Każdy jego element  - forma, kształt, kolory to symbole związane z klubem i jego tradycjami. Każdy z uczestników spotkania otrzymał plakietkę i folder, gdzie na głównym miejscu króluje właśnie herb VICTORII.

     Pan Godek, zakończył swoje wzruszające przedstawienie historii klubu słowami, których komentować nie trzeba. Wyrażają one to, co każdy wie i może się pod tym podpisać : " Korzystając z tak pięknej okazji chciałbym serdecznie podziękować zawodnikom, działaczom, sympatykom, przyjaciołom, decydentom na wszelkich szczeblach i wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego, że możemy świętować Jubileusz 50 - lecia VICTORII Kołaczkowo."

     Obchodu jubileuszowe były wspaniałą okazją, aby odznaczyć i wyróżnić sportowców i działaczy, którzy wpisali się w historię Klubu!

     Przezydium Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Toruniu przyznało odznakę "Zasłużony działacz LZS". Z rąk Pana Michała Marszałkowskiego odznaki odebrali : Mieczysław Godek, Sławomir Grobelny, Bronisław Grobelski, Stanisław Kędziorski, Stefania Pawłowska, Henryk Staśkiewicz, Walerian Wożniak.

     Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki Honorowe odebrali :

Złote - Tomasz Grobelski, Wiesław Kuligowski, Kazimierz Rygiewicz, Andrzej Stefanowicz, Marcin Stefanowicz.

Srebrne - Ireneusz Biniecki, Maciej Chudzyński, Marcin Czerwiński, Artur Łatanik, Piotr Skibiński, Jan Kozłowski.

Brązowe - Mariusz Czerwiński, Dawid Konopa, Łukasz Kozłowski, Bartłomiej Majdan, Robert Ozdyk, Bartosz Stefanowicz.

     Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie przyznał za zasługi dla rozwoju piłki nożnej Złotą Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wręczył je Pan Michał Dołożenko a odebrali Panowie : Eugeniusz Czyż oraz Eugeniusz Grobelski.

     Złote i Srebrne Odznaki przyznane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszcz odebrali :

Złote -Aleksander Andrzejewski, Grzegorz Grobelski, Wiesław Kuligowski, Jerzy Lindobeja, Tadeusz Pawłowski.

Srebrne - Artur Rygiewicz, Jacek Staśkiewicz, Józef Czyż, Grzegorz Grabowski, Roman Janowski.

      Wyróżnienia, wręczone przez Starostę Nakielskiego Tomasza Miłowskiego odebrali : Andrzej Bączkowski, Andrzej Czapliński, Dariusz Grabowski, Tomasz Grobelski, Tadeusz Grunwald, Leszek Kędziorski, Mirosław Kilkowski, Jan Obrębski, Kazimierz Rygiewicz, Marek Wożniak.

     Z rąk Burmistrza Szubina Pana Ignacego Pogodzińskiego wyróżnienia odebrali : Bartłomiej Hejnicki, Tomasz Jakubowski, Piotr Jurek, Grzegorz Kowalski, Piotr Łabędzki, Wiesław Matuszewski, Wojciech Obrębski, Jolanty Przybył, Roman Stefański, Eugeniusz Wełnicki, Eugeniusz Zakrzewski, Jan Kozłowski.

     Za otrzymane odznaki i wyróżnienia, w imieniu nagrodzonych, podziękował Pan Mieczysław Godek, który podkreślił wagę takiego docenienia ich postawy i zaangażowania w życie sportowe naszej społeczności.

     Po tej, jakże sympatycznej części spotkania, zaproszeni goście pospieszyli z gratulacjami, prezentami, pucharami, które zostały wręczone Przewodniczącemu Klubu Sławkowi Grobelnemu. Sołtys Kołaczkowa Irena Wojciechowska, wraz z koszem róż, przekazała gratulacje i życzenia w imieniu wszystkich mieszkańców Kołaczkowa.

      Na tym zakończono część oficjalną obchodów 50 - lecia Klubu Sportowego LZS VICTORIA Kołaczkowo. Wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek, przy którym przez długie godziny toczono rozmowy, wspomnienia, snuto plany na przyszłość. Szczególnie wzruszjące chwile spędzili byli działacze i zawodnicy, którzy po latach wrócili do Kołaczkowa aby wspólnie z dawnymi kolegami raz jeszcze przeżywać tamte chwile!!!

     Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !

     Sponsorom, sympatykom, przyjaciołom, działaczom - w imieniu organizatorów - dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania. Bez Was byłoby baaaardzo trudno je zorganizować!

     Zawodnikom VICTORII życzymy wielu sukcesów na boisku oraz kolejnych jubileuszy!

 

    

    

logowanie

Login:

Hasło:

zyczenia
ogloszenie

Autor: iwo

http://szubin.pl/rozklady-jazdy.html / Tutaj znajdziesz aktualny rozkład jazdy komunik. samochodowej - dzięki szubin.pl /

Dodaj ogłoszenie
rozklad

NAJBLIŻSZE AUTOBUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 04:45:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: KCYNIA,P.DW.
(PRZEZ SZUBIN, PL. KOŚCIELNY )
GODZINA: 00:00:00
NIE KURSUJE 25.XII, 1.I, I 1 DZIEŃ WIELKIEJ NOCY


NAJBLIŻSZE BUSY


DOKĄD: BYDGOSZCZ
(PRZEZ RYNARZEWO)
GODZINA: 05:26:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZEDOKĄD: SZUBIN
GODZINA: 06:28:00
KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W DNI ROBOCZE


Zobacz rozkład PKS/BUS
separator separator separator separator
Kołaczkowo 2008r.