FESTIWAL TRZY KOPARKI …. realizacja – 7 czerwca 2014

Oficjalnie ogłaszamy, ze FESTIWAL TRZY KOPARKI  się odbył.

W roli głównej, oczywiście, …..trzy koparki i ich właściciele, czyli właściciele trzech firm działających w Kołaczkowie.

Jak na czyn społeczny przystało, pojawili się zainteresowani pracą mieszkańcy Kołaczkowa. Jak zawsze, poza pracą maszyn, potrzebna jest praca rąk ludzkich.….. mieszkańcy, którym zależy na utworzeniu w tym miejscu terenu rekreacyjnego,  pojawili się uzbrojeni w rękawice, grabie, łopaty…..Poza dorosłymi zjawiły się także dzieci, które również dzielnie porządkowały teren.

Mieszkańcy mają do tego miejsca pewien sentyment  – przed laty był tutaj kort tenisowy. Uległ zniszczeniu …… teraz jest szansa na to, aby miejsce to stało się  kołaczkowską wizytówką i atrakcją dla mieszkańców i gości, aby ponownie stało się miejscem kultury i sportu.

Praca koparek oraz prace porządkowe – to dopiero początek. Aby w tym miejscu  wyrosła trawa – będzie trzeba jeszcze się spotkać nie raz – organizatorzy zapowiadają kolejne zaproszenia na  czyny społeczne ….. jesienne posianie trawy zakończy pierwszy etap prac na tym terenie.

Festiwal zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku – było to sympatyczne zakończenie pracowitego dnia. Właściciele firm: zadbali o chłodne napoje oraz o kiełbaski na ognisko.  Wyrażają przy tym nadzieję, że kolejne zaproszenie do pracy na rzecz utworzenia parku spotka się z większym odzewem ze strony mieszkańców i spotkamy się w większym gronie.

Słowa podziękowania dla organizatorów i przybyłych mieszkańców i do zobaczenia przy pracy na terenie przyszłego parku.