PEŁNA GALA mundurowa w Technikum w Kołaczkowie

Był to dzień pełen wzruszeń w Technikum Logistycznym w Kołaczkowie. Uczniowie zaprosili do szkoły swoich rodziców, którym zaprezentowali się w pełnym umundurowaniu !!! U niejednej mamy w oku pokazała się łza wzruszenia.

Po spotkaniu rodziców z wychowawcą klasy, wszyscy udali się na szkolne patio, gdzie oczekiwał Prezes Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy, Dyrektor Szkoły  pedagog szkolny.

W obecności wymienionych odbyła się dyskusja na tematy interesujące rodziców a także organ prowadzący szkołę. Poruszono tematy uczestnictwa młodzieży w  życiu szkoły, korzystania z propozycji BZDZ dot. udziału w kursach, szkoleniach , obozach……..a także udział młodych ludzi w dodatkowych zajęciach sportowych, które przygotowują ich do zdania egzaminów do wybranych szkół. Takie zajęcia to bezpłatna propozycja bydgoskiego Zakładu –  a młodzi ludzie wybrali sobie taką właśnie szkołę….taki właśnie profil ……i sprawność fizyczna musi być u nich na czele priorytetów !

Prezes  przypomniał i raz jeszcze potwierdził możliwość korzystania z różnorakich kursów oraz darmowego uzyskania prawa jazdy dla chętnych , pełnoletnich uczniów. Są to propozycje, które spotykają się z zainteresowaniem młodych ludzi. Nie w każdej szkole są takie możliwości. Pełen koszt pełnego  umundurowani także leży po stronie szkoły.

Spotkanie zostało zakończone efektowną niespodzianką zgotowaną przez młodych ludzi. Wejście z zaplecza grupy umundurowanej młodzieży, efektowny stukot prawie trzydzieści par wojskowych butów, efektowny zwrot w lewo …….. i ta cisza wśród rodziców, wzruszenie mam i ojców patrzących na swoje pociechy….. to zrobiło naprawdę duże wrażenie.

” Mundur zobowiązuje ”  –  patrząc na tę grupę uczniów można powiedzieć, że oni to rozumieją i potrafią już teraz nosić go z godnością.