Powitanie lata……..tradycji zadość się stało !!

Tradycji zadość się stało  ……. i tak jak prawie zawsze nasza plenerowa impreza została pokropiona z góry !!!

Po kilku konkurencjach skierowanych dla dzieci – wszyscy musieli uciekać pod dach – przez Kołaczkowo przeszła spora ulewa…..

….ale przeczekaliśmy, doczekaliśmy się pięknej tęczy i powróciła piękna pogoda …. a powietrze stało się rześkie i świeże i uczestnicy mogli dalej korzystać z propozycji organizatorów.

Przed deszczem zdążyliśmy zrobić zdjęcia Kołaczkowa i bawiących się osób z góry ……. oj, było bardzo wysoko i troszkę bujało, ale daliśmy radę !!!  Z wysokości Kołaczkowo prezentuje się przepięknie !!!

Tradycyjnie początek imprezy był przeznaczony dla dzieci – bawiły się fajnie pod kierunkiem pań z Szubińskiego Domu Kultury. Były zabawy a także konkurencje, gdzie można było zdobyć nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Dzieci bardzo chętnie korzystały z dmuchanego toru przeszkód, który był atrakcją ufundowaną dzieciakom prze Radę Sołecką.

Tradycją w Kołaczkowie jest mecz piłki nożnej, gdzie walczą ze sobą kawalerowie i żonaci. Tym razem los okazał się łaskawym dla  kawalerów – wygrali z żonatymi 4:2.

Zawodnicy zeszli z boiska zmoczeni – ulewa „złapała” ich na boisku – ale się nie poddali i gry nie przerwali !!

Po atrakcjach dla milusińskich….do póżnych godzin na parkiecie szaleli dorośli. Do tańca przygrywał zespół  który od samego początku porwał obecnych do tańca.

Organizatorem Powitania Lata była Rada Sołecka z Sołtysem.